Мобілізація в Україні: коли повістку вважають отриманою

Поділитися
Зараз їх можуть надсилати поштою.

В Україні триває загальна мобілізація і оголошено воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ. Тепер їх можуть відправляти поштою.

Начальник сектору оборонно-мобілізаційної роботи Сумського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Сергій Монукало розповів в інтерв'ю «Суспільному», у якому випадку повістка буде зараз вважатися врученою.  

Він зазначив, що встановлено певний термін. Людина визнана належним чином оповіщеною у таких випадках:

  • коли на підприємство надходить розпорядження, і керівник повинен отримати повістку працівника під підпис;
  • коли під час патрулювання вулицями або в місцях збору людей співробітники ТЦК та СП зупиняють людину на підставі перевірки її військово-облікових документів і вручають повістку;
  • коли повістка надсилається через Укрпошту, рекомендованим листом з повідомленням з'явитися у ТЦК.

Якщо людина отримала повістку особисто, і через три дні не з'явилася, можна подати її в розшук.

«Наприклад, якщо повістка була вручена 9 числа, а людина не прийшла до 10, то з 14 числа ми можемо подавати в розшук. Але є й інша ситуація: людина могла потрапити в лікарню через хворобу або інші непередбачені факти, які можна підтвердити документами. Якщо є підтвердження, розшук не оголошується, і відтерміновується», – розповів він.

Якщо повідомлення було надіслано через пошту, то також є три дні для отримання. Людина повинна отримати повідомлення, і лише тоді починається відлік терміну для виконання обов’язку. Важливо, що вона повинна особисто отримати повістку, а не хтось інший, якщо тільки не йдеться про законного представника. Після отримання повістки, якщо протягом трьох діб людина не з’явилася за місцем призначення, на четвертий день можна ініціювати розшук.

«Також є варіанти, коли людина не приходить з важливих причин, таких як хвороба, перебування в лікарні чи інші форс-мажорні ситуації. В таких випадках необхідно надати підтверджуючі документи, і тоді терміни можуть бути перенесені. Наприклад, якщо людина була в лікарні, вона повинна подати довідку. У будь-якому випадку, якщо повістка була вручена належним чином, особа не з'явилася в установлені терміни без підтверджених причин, то розшук може бути оголошений без додаткових пояснень», – розповів він.

Нагадаємо, де зараз можуть вручити повістку та хто має право це робити.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі