Мобілізація не за місцем проживання: чи можуть призвати у іншому місті

Поділитися
Мобілізація не за місцем проживання: чи можуть призвати у іншому місті © Генеральний штаб ЗСУ
Пояснення дали юристи.

В Україні триває загальна мобілізація. В цей час повістки отримують чоловіки віком від 18 до 60 років. Юристи розповіли виданню «Фокус», чи можуть чоловіків призвати в іншому місті.

Військовий юрист Олег Леонтьєв пояснив, що у воєнний час кожен військовозобов'язаний повинен стояти на обліку за місцем реєстрації — це загальне для всіх правило. Якщо людина змінює місце проживання, то протягом семи днів має повідомити про це районний ТЦК і СП та стати на облік у новому місці.

Але минулого року Кабінет міністрів України ухвалив постанову, згідно з якою повістки можуть видавати співробітники будь-якого ТЦК і СП, незалежно від місця проживання військовозобов'язаного.

«Це дикість, але я не раз стикався з подібними випадками. Нещодавно чоловіка затримали в Червонограді Львівської області та відправили в ТЦК. Він стояв на обліку в Радехові, куди мав з'явитися у 20-х числах і навіть знав, до якої військової частини його направлять. Але коли приїхав у справах до Червонограда, його затримали місцеві співробітники ТЦК і СП, привезли до військкомату і змусили проходити ВЛК. Чоловік намагався пояснити, що вже пройшов комісію у своєму військкоматі, але йому відповіли — не хвилює. Де спіймали — там і з'їли. Питання вдалося вирішити на рівні військкоматів, оскільки у чоловіка був номер телефону його ТЦК», — прокоментував юрист.

Він пояснив, щоб уникнути конфліктів зі співробітниками ТЦК, військовозобов'язаним рекомендують мати при собі військово-облікові документи. Зокрема ті, які дають право на відстрочку. А також знати контактні телефони районного ТЦК і СП, де вони стоять на обліку і куди можна зателефонувати за потреби, якщо затримують в іншому регіоні.

«Якщо військовозобов'язаний пройшов ВЛК раніше, він може не погоджуватися робити це повторно. Будь-які маніпуляції зі здоров'ям людини можуть відбуватися тільки за письмовою згодою, якщо це відбувається з ініціативи третьої сторони. Немає згоди — немає ВЛК», — додав він.

Адвокат юридичної компанії RIYAKO & PARTNERS Микола Максимов пояснив, що за наявності військово-облікових документів зі співробітниками ТЦК і СП найчастіше можна домовитися.

«У багатьох ТЦК така політика: якщо людина є ухилянтом, її не випускатимуть із військкомату, поки вона не погодиться пройти ВЛК. За законом так діяти не можна. Силою змусити пройти комісію — теж не можна», — розповів він.

За словами адвоката, якщо людина відмовляється проходити комісію, співробітники ТЦК можуть спробувати притягнути її до кримінальної відповідальності за порушення правил військового обліку. Це можна зробити в тому разі, якщо військовозобов'язаний неодноразово ігнорував направлення військкомів, а співробітники ТЦК і СП попереджали його про порушення.

«Якщо людину кілька разів попередили, умисна відмова від ВЛК вважається порушенням правил військового обліку. Максимально за це загрожує штраф. На практиці представники ТЦК так не діють, бо їхнє головне завдання — вручити бойову повістку», — пояснив він.

Нагадаємо, є громадяни, які за законом можуть служити лише за власним бажанням. Повний перелік категорій осіб міститься у законі.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі