Тимчасово виконуючий обов'язки губернатора Курської області Алєксєй Смірнов та низка російських військових блогерів повідомили про активні бойові дії на території Суджанського та Коренєвського районів на прикордонні з Україною. Ці заяви суперечать офіційним повідомленням Міністерства оборони РФ та Федеральної служби безпеки Росії (ФСБ), які стверджують, що російські сили успішно відбили всі рейди.
Про це йдеться у щоденному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
За даними російських джерел, 6 серпня українські військові провели серію рейдів у Курську область. Тоді Міноборони РФ і ФСБ заявили, що відбили кілька атак ЗСУ, які використовували танки та бронетехніку чисельністю приблизно до батальйону.
Згідно з повідомленнями, українська армія наступала на позиції росіян біля Ніколаєво-Даріно та Олешні Курської області, розташованих на північний захід від міста Суми та вздовж російсько-українського кордону. На опублікованих геолокаційних знімках видно пошкоджену та покинуту бронетехніку на території РФ. Однак аналітики ISW не змогли з’ясувати, кому вона належить.
Військові блогери з Росії заявляють, що ЗСУ проводили атаки в двох напрямках: від пункту пропуску "Суджа" та від селища Нове, Сумська область у напрямку Ніколаєво-Даріно Курської області.
У російському міноборони стверджували, що резервні війська відповіли на ймовірні українські атаки. За інформацією інсайдерів, частини чеченського спецназу "Ахмат" також брали участь у відбитті атак. Експерти ISW не змогли перевірити ці твердження.
Окрім того, Міноборони РФ заявило про знищення 16 українських бронемашин та удари у відповідь по Сумській області. Російські блогери показували відео, на яких, за їхніми словами, видно наслідки українських рейдів. Натомість аналітики вказують, що більшість пошкоджень є результатом звичайних українських обстрілів і не свідчать про наземні бойові дії в цьому районі.
Нагадаємо, Міноборони РФ заявило, що зранку 6 серпня українські війська атакували РФ біля населених пунктів Ніколаєво-Дар'їно та Олешня Курської області. У заяві йдеться про те, що операцію нібито проводили 300 військовослужбовців 22-ї механізованої бригади ЗСУ.