Мінсоцполітики: Понад 59 тисяч людей, які постраждали від війни, звернулися по допомогу у протезуванні

Поділитися
Мінсоцполітики: Понад 59 тисяч людей, які постраждали від війни, звернулися по допомогу у протезуванні
Військові в межах державної програми забезпечуються двома видами протезів: механічним та електричним.

Міністерка соцполітики Оксана Жолнович на брифінгу, присвяченому протезуванню заявила, що внаслідок повномасштабного вторгнення Росії на територію України майже 59 тисяч цивільних та військових звернулися за допомогою у протезуванні. Про це повідомляє Укрінформ.

"Із січня по липень за допоміжними засобами реабілітації звернулися 58 852 людини, з них протезувалося 20 737 людей і отримали вже протези 11 126 людей на загальну суму 2 млрд 790 млн грн на цей рік", – сказала Жолнович.

За її словами, зокрема, за липень до відомства було подано 201 пропозицію на протезування на загальну вартість 51 мільйон гривень. Нині ці особи перебувають у процесі протезування.

Також на цьому брифінгу міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко додав, що за 2021 рік в електронній системі охорони здоров'я було зареєстровано 27 тисяч осіб, як військових, так і цивільних, які втратили одну або більше кінцівок, у 2022 році - понад 32 тисячі осіб, за перше півріччя 2023 року - 15 360 осіб. За словами міністра охорони здоров'я, при цьому кількість ампутацій є значно більшою.

У Мінсоцполітики нашголосили, що на безоплатне протезування мають право військовослужбовці, правоохоронці, ветерани, постраждалі від війни цивільні громадяни, особи з інвалідністю, які отримали інвалідність не через бойові дії, діти з інвалідністю, діти з порушеннями опорно-рухового апарату.

Військові в межах державної програми забезпечуються двома видами протезів: механічним та електричним.

Нагадаємо, Міністерка соцполітики Оксана Жолнович пояснювала, що для військових сума компенсації втричі більша у порівнянні з цивільними. Станом на сьогодні максимальна компенсація вартості протеза - 2 мільйони гривень.

Також, за її словами, компанію для протезування можна обрати на власний розсуд із чотирьох десятків представлених на ринку. Їх перелік можна знайти на сайті Міністерства, Держлікслужби, Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю, про них знають в управліннях соцзахисту, у ЦНАПах

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі