Ми не відступимо: Зеленський поділився найближчими військовими завданнями

Поділитися
Ми не відступимо: Зеленський поділився найближчими військовими завданнями © Генеральний штаб ЗСУ
Він підкреслив, що треба розраховувати на власні сили.

Президент Володимир Зеленський розповів про військові завдання України, які треба досягти у найближчий час. Зокрема він сказав про захист східних і південних міст, а також потребу убезпечити критичну інфраструктуру держави від російських атак.

В інтерв’ю The Economist президент зазначив, що стратегічна амбіція – відновити Україну в кордонах 1991 року – не змінилася. Водночас видання зауважує, що Зеленський мало говорив про плани на 2024 рік, стверджуючи, що витік інформації перед контрнаступом минулого літа допоміг Росії підготувати свою оборону. За словами очільника держави, найближчим завданням у сухопутній війні буде «захистити схід, врятувати дуже важливі міста України, східні та південні, Харків, Дніпро, Запоріжжя, Херсон, Миколаїв».

У статті вказується, що завищені очікування, які Зеленський створив напередодні контрнаступу 2023 року, частково призвели до відчуття розчарування. В статті для The Economist головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний у листопаді визнав, що «війна стала позиційною». Журналісти додають, що спочатку та публікація викликала гнівну реакцію у Зеленського, проте також вона дала йому можливість змінити свій меседж – щоб вистояти у війні з Росією, мобілізуватися має не лише Захід, а й насамперед сама Україна.

Зеленський висловив впевненість, що США врешті-решт надасть військову допомогу Україні, однак «варто розраховувати на власні сили». За його словами, Україна нарощує власне виробництво на випадок, якщо західних поставок буде недостатньо. Президент також попросив американський уряд надати ліцензії на виробництво зброї – від артилерійських систем і ракет до засобів протиповітряної оборони.

«Найважливіша робота, яку українець може робити зараз, – це бути в Україні... а для наших західних партнерів – бути з Україною. Якщо у вас немає сил, то або забирайтеся геть, або відійдіть убік. Ми не відступимо», – підсумував Зеленський.

Раніше Зеленський підтвердив, що контрнаступ ЗСУ не дав бажаних результатів, позаяк Україні не вистачило піхотних сил та озброєння, проте це не означає, що наша держава повинна опускати руки. Президент також наголосив, що зараз війна переходить в нову фазу і варто чекати посилення повітряного терору росіян.

Водночас Україна просить Німеччину надати далекобійні крилаті ракети Taurus для знищення незаконно збудованого Керченського мосту. За словами Зеленського, це дозволить послабити військовий потенціал Росії у Криму, оскільки битва за півострів стане епіцентром війни і успішна операція по його звільненню стала б «прикладом для всього світу».

У воєнно-політичному та економічному сенсі ми перейшли до війни на виснаження. У стратегічному — до глухого позиційного кута на кшталт Першої світової. На рівні військово-політичного керівництва обговорюється перехід України до активної стратегічної оборони.

Для того, щоб боротися далі, нам потрібно навчитися приймати існуючу реальність без півтонів — такою, яка вона є. Бо тільки з правди народжуються правильні рішення як людей, так і держав.

Свій погляд на Україну після майже двох років війни з Росією у статті «Ми всі втомились. Але у затяжній війні ми можемо надіятися лише на себе» виклав керівник проЄкту «Інформаційна оборона» Фонду «Відкрита політика» Ігор Жданов.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі