"Ми готові брати тих, хто йшов у СЗЧ, але якщо була поважна причина" - Жорін

Поділитися
Якщо боєць не підставляв побратимів, не кидав позиції, а просто зірвався душевно, - він може повернутися

Заступник командира 3-ої ОШБр Максим Жорін прокоментував нещодавно підписаний Президентом закон про добровільне повернення на службу тих, хто вперше самовільно залишив військові частини або дезертирував. 

Повернення людини можливе, але тільки після того, як буде здійснена ретельна перевірка причин, зазначив Жорін. Тільки тоді, як стануть відомі реальні причини СЗЧ, йтиме мова про повернення до 3-ої ОШБр

"В Третю штурмову звертається досить багато військових, які були в СЗЧ, і зараз отримали можливість повернутись на службу - в тому числі змінити підрозділ, написав Жорін в Телеграмі. - Так, ми закликаємо приходити до нас, і готові брати таких бійців. Але не всіх (!) Ми обов’язково спочатку дивимось на причину такого вчинку, спілкуємось з попереднім підрозділом, перевіряємо інформацію.

Якщо людина адекватна, мала поважну причину - наприклад, ідіота-командира без відповідного досвіду, якого просто поставили зверху - даємо шанс проявити себе. Зовсім інша історія з тими, хто просто кидав позиції, підставляв побратимів або мав якісь серйозні «зальоти»".

Нагадаємо, 28 листопада президент України Володимир Зеленський підписав закон, за яким військовослужбовцям, що повернуться до 1 січня після СЗЧ, буде збережено їхні виплати. Відповідно до закону, військові, які вперше самовільно залишили військові частини чи місця проходження служби та добровільно повернулись, зможуть продовжити військову службу. 

Кількість СЗЧ зросла - цей факт вже ніхто не ховає. Але причини називають не часто. І вони не тільки в тому, що назвав начальник Генерального штабу ЗСУ Анатолій Баргилевич - психологічна неготовність новобранців і занадто короткий термін підготовки до виконання завдань. Це тільки частина причин. А от про ті, які не на поверхні - недопустимі методи командування, використання людей не за фахом, як було обумовлено, грубість і невиправдана жорстокість командирів, неможливість пройти лікування після поранення і формальність ВЛК або взагалі залучення до лав ЗСУ людей, які ні за яких обставин не повинні бути на передовій (вік, стан здоров'я, проблеми з психікою тощо). - більше мовчать або обговорюють у кулуарах. Але ж у СЗЧ ідуть навіть ті, хто дуже вмотивований, сміливий і досвідчений - їхній голос повинен бути почутий, а причини - об'єктивно встановлені.

Ще до прийняття закону у 53-й окремій механізованій бригаді імені князя Володимира Мономаха та у 47-й окремій механізованій бригаді "Маґура" закликали військових, які самовільно залишили частини, повернутися на службу. У повідомленні 53-ї бригади сказано, що "у нас одна країна, одна мета, і перемогти ми зможемо тільки разом". У цих бригадах наголосили, що для СЗЧ є різні причини - і тим, хто повернеться, обіцяють допомогу на всіх етапах повернення. Так повинно бути у всіх підрозділах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі