Після масованих ракетних обстрілів території України з боку РФ, мешканці будинків і квартир, які були пошкоджені зможуть отримати допомогу.
Так, очільниця Солом'янської райдержадміністрації Ірина Чечотка на своїй сторінці у Facebook заявила, що у приміщеннях шкіл № 115 і № 221 діють штаби для допомоги населенню. Там можна написати заяви на відшкодування збитків, а також зігрітися, випити води/чаю/кави і зарядити телефони. Благодійники організували для потерпілих гаряче харчування.
Також у школах працюють психологи ДСНС, поліції Києва та представники благодійних організацій.
"За потреби, вирішити питання із тимчасовою ночівлею допоможуть у школі №115 та у Територіальному центрі соцобслуговування населення Солом'янського району, що на бульварі Вацлава Гавела, 83А", — зауважила Чечотка.
Вона додала, що у штабі працюватиме французька неурядова організація Acted, яка теж надає фінансову допомогу на кожного потерпілого.
Заступниця голови КМДА Марина Хонда у своєму Facebook зазначила, що столиця надасть матеріальну допомогу киянам, чиє майно було пошкоджено внаслідок російських обстрілів.
"На місцях ліквідації працюють психологи та представники управлінь соціального захисту населення. Вони надають допомогу та підтримку постраждалим", — написала Марина Хонда.
Також можна звернутись за психологічною та гуманітарною підтримкою до організацій:
+0800100102 – Національна психологічна асоціація;
+0800210160 – міжнародна гуманітарна допомога "Людина в біді";
+0800211444 – лінія емоційної підтримки МОМ.
- Державна онлайн-мапа медзакладів, де можна безкоштовно отримати психологічну і психіатричну допомогу. Потрібно обрати область, громаду або населений пункт та вид допомоги, який цікавить.
- Хаб стійкості – для підтримки потрібно заповнити заявку на сайті.
Т.в.о. голови РДА Микола Калашник заявив, що у Дарницькому районі столиці через російські обстріли пошкоджені чотири приватні будинки у мікрорайоні Бортничі, будівля церкви, господарські приміщення, понівечені кілька авто. Потерпілих немає.
За його словами, комунальники готові закривати плівкою вікна та двері, лаштувати тимчасові накриття для пошкоджених дахів.
Соціальні працівники разом із виїзним відділенням ЦНАПу на базі Комітету мікрорайону "Нижні Бортничі" (вул. Є.Харченка, 43) допомагають містянам з оформленням виплат, записують дані для реєстру пошкодженого майна. Матеріальну допомогу і будматеріали надають і благодійні організації.
Для мешканців Дарницького району діє ситуаційний центр, до якого можна звернутися за телефонами 0979974989 або 0505001734. У центр можна повідомити про руйнування, нагальні потреби, отримати консультацію щодо матеріальної допомоги.
Мер Харкова Ігор Терехов у своєму Telegram повідомив, що постраждалі під час обстрілу мешканці Шевченківського району можуть отримати допомогу. Харків'янам можна звертатися за допомогою телефонами: (057) 760-72-41, (057) 725-29-93. Графік роботи приймальні: понеділок-пʼятниця, з 8:30 до 17:00. Сюди можуть звернутися і ті, хто потребує допомоги, і ті, хто може і хоче допомогти.
Через повномасштабне вторгнення РФ, в Україні тривають бойові дії, а ракетні удари ворога пошкоджують будинки мирних мешканців та об'єкти критичної інфраструктури. Людина, яка пережила обстріл, потребує допомоги та моральної підтримки. Раніше у Мінреінтеграції розповідали, як правильно говорити в такій ситуації з людиною.