Малюська закликає не недооцінювати важкість реформ, яких від України вимагає ЄС: "Зараз — квіточки, ягідки будуть пізніше"

Поділитися
Малюська закликає не недооцінювати важкість реформ, яких від України вимагає ЄС: © Прес-служба Кабміну України
Він розповів, що у Києва та Брюсселя вже склалися різні погляди на питання деолігархізації. Тож міністр вважає, що попереду на сторони чекає "дуже складна дискусія". 

Міністр юстиції Денис Малюська прокоментував реформи, завершення яких від України вимагає Євросоюз. За його словами, є ті, які потрібно втілити до початку перемовин про вступ, є ті, які будуть реалізовуватися під час цього процесу, але найбільше тих, робота над якими розпочнеться вже після приєднання України. Вони, відповідно, найважчі. Тож під час телемарафону він закликав не мріяти, що все це вдасться реалізувати у дві-три зміни, чи що це буде два-три закони. 

Малюська розповів про свій досвід спілкування з хорватськими колегами, чия країна останньою вступала до Євросоюзу. Вони також підтвердили, що процедура євроінтеграції є важкою, додавши, що "коли ви станете членом ЄС, ви зрозумієте, що це були квіточки, а ягідки настають пізніше". Тож міністра наголосив, що це не "манна небесна". Навпаки, Україна зробила крок до ще більшого обсягу роботи. 

Та Малюська вважає, що завдання для нашої країни в межах короткостроково періоду, тобто ті, які потрібно виконати до початку переговорів, є не надто складними. До них відноситься закон про збільшення кількості працівників НАБУ на 300 осіб. Легкість цієї реформи Малюська пояснює тим, що вона насправді планувалася давно, тож вже погоджена "в різних планах". Для України це, як і, приміром, зауваження Єврокомісії до режиму декларування, не стало сюрпризом.

Малюська висловився й щодо процесу деолігархізації в Україні, наголошуючи, що з самого початку у нашої держави та ЄС були дещо різні погляди на це завдання. Київ вважав, що ключовим в ньому є закон про олігархів, тоді як ЄС закликає брати до уваги "інші горизонтальні заходи", наприклад, закон про лобізм.

"Підготовка в цьому напрямку ведеться, є певні напрацювання, але буде дуже складна дискусія щодо законопроєкту", - зауважив Малюська, додаючи, що Україна з цим обов'язково впорається. 

Нагадаємо, 8 листопада Єврокомісія рекомендувала ЄС розпочати переговори про вступ України. Після цього президент Володимир Зеленський підписав указ про підготовку до них. 

Президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн наголосила, що Україна виконала 90% реформ, яких від неї вимагав Євросоюз. Вона зауважила, що роботу над процесом перемовин "можуть розпочати негайно", але для його конструктивізації Києву потрібно закінчити ще кілька реформ. 

Детальніше про ситуацію читайте в інтерв’ю редакторки міжнародного відділу ZN.UA Тетяни Силіної "Від рішень по Україні залежить увесь процес розширення ЄС" з віце-прем'єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною та у її матеріалі "Чому українці хочуть до ЄС і що їх найбільше лякає?"

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі