Президент Франції Еммануель Макрон, який закликав західні країни надати Україні «відчутні та надійні» гарантії безпеки, уточнив у подальших дискусіях на форумі з безпеки GLOBSEC у Братиславі, що він має на увазі, передає «Голос Америки».
Макрон повідомив, що питання вступу України в НАТО буде предметом його розмови з канцлером Німеччини Олафом Шольцом та переговорів з іншими партнерами, а у липні – стане провідною темою на саміті НАТО у Вільнюсі.
Французький президент зауважив, що «не впевнений» в тому, що до часу вільнюського саміту в Альянсі буде досягнуто консенсусу щодо повноправного членства України в НАТО. Тому він наголосив, що гарантії безпеки для України повинні бути створені якомога швидше, і що вони повинні бути тверді й конкретні на відміну від Будапештського меморандуму 1994 року, в якому провідні ядерні держави, насамперед Росія, обіцяли шанувати суверенітет і кордони України.
«Я вважаю, що нам треба збудувати щось між гарантіями безпеки, які має Ізраїль, і повноправним членством (у НАТО)», – поділився міркуваннями Макрон, але підкреслив, що навіть гарантії безпеки «ізраїльського типу» для України були б недостатні і мали б бути більш суттєвими.
«Нам потрібен принаймні шлях до членства (у НАТО)», – сказав Макрон.
Нагадаємо, що на саміті GLOBSEC Макрон заявив, що президент РФ Владімір Путін оживив «мертвий мозок» НАТО за допомогою «найгіршого електрошоку». Також французький президент вважає, що Путіна, можливо, не вдасться відправити до Гааги для суду у воєнних злочинах, адже він є єдиною особою, із якою Захід має вести переговори про припинення війни в Україні.
Детальніше про те, що собою являють «ізраїльські гарантії» безпеки читайте у статті Володимира Кравченка «Стратегія дикобраза»: Україну переводять на ізраїльську модель» на ZN.UA.