Латвія створює Армію безпілотників – і для України в тому числі

Поділитися
Латвія створює Армію безпілотників – і для України в тому числі © Михайло Федоров/Telegram
Країна планує розвивати галузь.

Латвія створює “армію безпілотників”. Про ініціативу Drone Capability, яка стартує вже цього року, оголосив міністр оборони Андріс Спрудс, повідомляє LSM.lv.

Передбачається, що упродовж 2024 року Латвія виділить 20 млн євро в рамках Коаліції дронів для підтримки України, ще стільки ж буде  інвестовано у розвиток власних потужностей безпілотників для забезпечення Національних Збройних Сил дронами.

"Бачачи важливість безпілотників у війні та керуючись досвідом України, ми можемо оголосити про запуск Drone Capability Initiative цього року. Ми можемо метафорично говорити про створення армії безпілотників", – сказав Спруд.

Це означає, що Латвія не лише постачатиме безпілотники Україні, а й ще активніше впроваджуватиме ці технології в Національних Збройних Силах.

Ці 20 млн євро включають як створення інфраструктури, так і закупівлю безпілотників, у тому числі у латвійських компаній на суму не менше 10 млн євро. Спруд зазначив, що наразі випробування безпілотників пройшли сім компаній, з якими ведуться переговори про закупівлю безпілотників вже у червні. 

"Наші амбіції - до 1000 безпілотників, які також можуть бути направлені на підтримку України", - додав міністр.

Планується, що на початку червня на полігоні Селія запрацює полігон для випробувань безпілотників.

З 29 по 30 травня у співпраці з SIA "Latvijas Mobilais telefons" в Латвійському військовому музеї відбудеться хакатон ідей "Дрони для України". Компанії, інженери, ентузіасти технологій і студенти запрошуються взяти участь у хакатоні, щоб представити нові ідеї щодо розробки регульованих боєприпасів, альтернативних систем навігації, нестандартного зв’язку та систем боротьби з дронами. Міністр зазначив, що заявки подали майже 20 команд. Висловлені ідеї будуть розвинуті у конкретні технології. 

Крім того, до 21 червня можна подати заявки на конкурс грантів на розвиток інновацій у сфері безпілотних літальних апаратів, у якому між переможцями буде розподілено 600 тис євро.

Країни Північної Європи та Балтії завжди перебували на периферії українського бачення світу. Але нині ситуація різко змінилася, оскільки ці держави впевнено демонструють наявність "первинних статевих ознак", у них є гроші та передові технології, а також схоже на наше, українське, ставлення до росії. Для них вона теж є загрозою.

Як Україна має розвивати стратегічно важливе партнерство з країнами Північно-Балтійського регіону, в статті "Для них росія теж загроза. Важливі союзники для України" пише співзасновник ГО "Україна-Нордік альянс" і Національної платформи стійкості та згуртованості Володимир Лупацій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі