Країни НАТО мають лише три роки, щоб підготуватися до нападу Росії — Польща

Поділитися
Росія може відновити сили значно швидше, ніж передбачали аналітики.

Країни східного флангу НАТО мають лише три роки, щоб підготуватися до потенційного нападу Росії, заявив глава польського агентства національної безпеки Яцек Сівера, пише The Times.

Оскільки Україна зазнає низки невдач у своїй оборонній війні проти Росії, а Європа та Сполучені Штати намагалися сформувати наступні пакети військової допомоги Києву, увагу привертає загроза, яку Кремль становитиме для НАТО, якщо конфлікт перейде у розряд  «замороженого».

У своїй доповіді один з провідних німецьких аналітичних центрів стверджує, що військовий альянс мусить бути готовий відбити російський наступ упродовж шести-десяти років.

Однак Яцек Сівера, глава Бюро національної безпеки Польщі та міністр у канцелярії президента Дуди, вважає, що експерти, ймовірно, недооцінююють терміни.

«Цей аналіз узгоджується з дослідженнями, проведеними в США. Але, на мій погляд, терміни, представлені німецькими аналітиками, занадто оптимістичні. Якщо ми хочемо уникнути війни, країни НАТО на східному фланзі повинні розглядати коротший, трирічний часовий горизонт, щоб підготуватися до конфронтації», — сказав він польській католицькій газеті Nasz Dziennik. 

Сівера додав, що саме три роки є тим часовим вікном, за який країни на східному фланзі мають створити спроможності, які б забезпечували чіткий сигнал стримування агресії. З його словами, збройна промисловість у Росії щоденно працює в три зміни і може відновити свої ресурси протягом наступних трьох років.

Від початку повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року, президент Путін і кілька високопоставлених осіб його режиму натякали на можливі довгострокові плани щодо найсхідніших держав-членів НАТО.

Існує особлива стурбованість щодо трьох балтійських країн — Естонії, Латвії та Литви — які російські уряди з початку 18-го століття визначали як частину сфери впливу Москви.

У травні Сергій Шойгу, міністр оборони Росії, заявив, що режим створить нові бази та 12 нових «частин або підрозділів» у своєму Західному військовому окрузі поруч із східним флангом НАТО у відповідь на кроки Фінляндії та Швеції приєднатися до альянсу .

Ці плани були відкладені через опір України, оскільки переважна частина російської бойової сили залишається у війні на виснаження.

Однак чимало аналітиків і лідерів НАТО стурбовані тим, що Альянс має обмежений період часу для зміцнення своєї оборони, оскільки Росія нарощує свою військову промисловість і запроваджує мобілізаційну машину, яка могла б підтримувати або розширювати чисельність військ протягом наступних років.

У своїй емоційній промові на щорічній зовнішньополітичній конференції Körber-Stiftung у Берліні минулого тижня Габріеліус Ландсбергіс, міністр закордонних справ Литви, сказав, що Росія вже перебуває у стані війни із Заходом і на шляху до відновлення свого військового потенціалу біля кордонів НАТО.

В окремому попередженні в понеділок Білий дім заявив, що йому бракує грошей і він не може вчасно надавати Україні більше зброї, поки Конгрес не схвалить подальше фінансування.

Попередження було надіслано в листі до лідерів Конгресу, де говориться, що уряд США вже виділив 111 мільярдів доларів військової допомоги Україні. У листі стверджувалося, що несхвалення додаткового фінансування «ударить по Україні на полі бою, не лише поставивши під загрозу її здобутки, але й збільшивши ймовірність російських військових перемог».

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав союзників надалі підтримувати Україну, оскільки перемога країни-агресора Росії матиме трагічні наслідки.

Росія не припиняє спроб знову пересварити жителів балканської kući. Невже Західним Балканам справді загрожує нова війна, про що нещодавно казав президент Зеленський? Питання неоднозначне, втім, як і відповідь.

Дізнатися її ви можете зі статті Володимира Цибульника «Росія хоче влаштувати нову війну. Де і як».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі