Країни G7 підтримуватимуть Україну стільки, скільки буде потрібно — Трюдо

Поділитися
Країни G7 підтримуватимуть Україну стільки, скільки буде потрібно — Трюдо © Скріншот Youtube
Союзники розуміють, що війна може тривати довго.

Лідери країн G7 розуміють, що війна РФ проти України може бути тривалою, але готові підтримувати Київ стільки, скільки буде потрібно, заявив в інтерв'ю Bloomberg прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

"Ми завжди знали, що це буде тривалий процес", - сказав Трюдо, відповідаючи на запитання про контрнаступ України. 

За його словами, з розмов, які лідери мали у межах G7 і НАТО, союзники готові до того, що війна може тривати довго.

“Тому, що ми не можемо і не повинні дозволити Росії перемогти", - додав він.

Вторгнення Росії в Україну призвело до посилення геостратегічного інтересу до Арктики. Після вступу Швеції до НАТО Росія стане єдиною арктичною країною, яка не є членом Альянсу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив на необхідності для союзників виділяти щонайменше 2% ВВП на оборону. Канада не досягає цієї мети, але також стверджує, що деякі з її внесків у сферу безпеки, наприклад, Берегова охорона, не враховуються в розрахунках.

Тим часом уряд Трюдо пообіцяв виділити 40 мільярдів канадських доларів (29 мільярдів доларів США) протягом 20 років на модернізацію континентальної системи протиповітряної оборони Norad і зобов'язався замінити застарілі літаки CF-18 винищувачами F-35, частково через занепокоєння щодо безпеки в Арктиці.

Відповідаючи на запитання, чи може рішення щодо протиракетної оборони змінитися в залежності від того, хто переможе на президентських виборах у США у 2024 році, Трюдо сказав, що рішення про те, як зробити внесок у безпеку Північної Америки, залишаться "узгодженими з цінностями" його країни.

Зростання загроз в Арктиці підживлюють дебати про оборонні потреби Канади. Канада повинна інвестувати в атомні підводні човни, щоб краще патрулювати свої величезні територіальні води, вважає адмірал ВМС США у відставці Джеймс Ставрідіс.

"Канада не займається ринком атомних підводних човнів. Але ми вже дуже тісно співпрацюємо у межах "П'яти очей", до яких входять три члени Aukus, а також США і Нова Зеландія. І ми продовжимо співпрацювати як партнери у сфері безпеки не лише в Індо-Тихоокеанському регіоні, Арктиці і Атлантиці, а й в усьому світі”, - сказав Трюдо.

Донедавна, навіть коли Росія ставала більш агресивною - наприклад, під час анексії Криму у 2014 році, її дії в Арктиці залишалися стриманими, сказав Трюдо. Але ця ера, схоже, закінчується.

"Вони не вдаються до прямої загрози в Арктиці, але складається враження, що це не стільки тому, що вони стримуються, скільки тому, що зайняті в інших місцях. Не схоже, що зараз їх щось стримує від того, щоб бути вкрай негативними гравцями в питаннях безпеки в Арктиці", - додав він.

Раніше повідомлялося, що спираючись на Спільну декларацію про підтримку України, затверджену членами G7 на полях липневого саміту НАТО у Вільнюсі, наша держава розпочала переговори щодо двосторонньої угоди про надання гарантій безпеки з Канадою.

Канада стала вже третьою країною G7, з якою ведуться переговори на основі згаданої декларації, продовживши "позитивну динаміку" виконання досягнутих домовленостей. До цього переговори розпочалися зі Сполученими Штатами Америки та Великою Британією.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі