Китай налаштований пропустити переговори на Мальті про мир в Україні – Bloomberg

Поділитися
Китай налаштований пропустити переговори на Мальті про мир в Україні – Bloomberg © Getty Images
Залучення Китаю до попередньої зустрічі вважалося позитивним сигналом

28-29 жовтня на Мальті має пройти третій раунд переговорів щодо реалізації української Формули миру, але цю зустріч радників з національної безпеки може пропустити китайська делегація. 

До списку учасників входять країни «Великої сімки», Катар, Південна Африка, Індія і Туреччина. Очікується, що деякі країни, такі як Бразилія і Чилі, візьмуть участь онлайн. Також очікується, що Китай не візьме участі у зустрічі на Мальті, повідомляє Bloomberg із посиланням на свої джерела. 

Залучення Пекіна до мирних переговорів без участі Росії вважається вирішальним, оскільки Китай є однією з небагатьох країн, які мають вплив на російського президента Владіміра Путіна. 

Союзники України розглядають ці зустрічі здебільшого як платформу для офіційних осіб з Києва, щоб донести свою позицію безпосередньо до країн, які залишаються переважно нейтральними щодо російського вторгнення, особливо до країн так званого Глобального Півдня. Їхня підтримка розглядається як ключова умова для проведення подальшого саміту Формули миру.

Україна прагнула створити робочі групи за основними пунктами формули, але вони не отримали достатньої підтримки серед «нейтральних» до російського вторгнення країн. За словами одного з учасників, продовження залучення скептично налаштованих країн є принципово важливим і корисним, навіть якщо прогрес є повільним, передає Bloomberg.

Зустріч на Мальті слідує за аналогічними зустрічами в Данії в червні та Саудівській Аравії в серпні. Китай пропустив європейську зустріч у Копенгагені, але відправив свого делегата на зустріч до Джидди. Багато з оглядачів тоді відзначили позитивний сигнал, який полягав у присутності на зустрічі представників Китаю. 

Українська Формула миру складається з 10 пунктів закликає до повного виведення російських військ з України і охоплює інші теми, такі як повернення депортованих і військовополонених, а також забезпечення продовольчої та ядерної безпеки. Проте, на зустрічі у Джидді не всі країни із ними погодились. 

На зустрічі у Джидді були присутні представники понад 40 країн – радники з питань безпеки своїх лідерів. Зараз президент України Володимир Зеленський анонсував, що на Мальті будуть делегати з понад 50 країн. За словами заступника керівника Офісу президента України Ігоря Жовкви, кількість країн Африки, Азії та Латинської Америки, які долучаються до втілення української Формули миру та інших ініціатив, продовжує зростати. 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі