Київ захопив стратегічну ініціативу під Бахмутом: мапи боїв

Поділитися
Київ захопив стратегічну ініціативу під Бахмутом: мапи боїв © t.me/azov_media

Наразі ЗСУ ведуть широкий наступ під Бахмутом, зокрема просунулися на 1200 та на 1500 метрів у напрямку Кліщіївки та Курдюмівки в цьому регіоні. Окупаційні сили, зазнавши втрат, перейшли до відступу, інформує Інститут вивчення війни (ISW).

Харківщина та Луганщина

Минулої доби російські та українські війська продовжували обмежені наземні атаки на південь від Кремінної.

Генштаб ЗСУ повідомив, що росіяни вели невдалі наступальні операції поблизу Роздолівки (32 км на південний захід від Кремінної) та Білогорівки (12 км на південь від Кремінної).

 Пов’язаний з Кремлем військовий оглядач стверджував, що окупанти досягли невизначених успіхів поблизу Серебрянського лісу (5–10 км на південний захід від Кремінної).

Ситуація на Донбасі

За даними Генштабу ЗСУ, наші війська захопили стратегічну ініціативу на Бахмутському напрямку і наразі ведуть широкий наступ у цьому районі. Йдеться зокрема про просування на 1200 метрів у напрямку Кліщіївки та на 1500 метрів у напрямку Курдюмівки. Загарбники попри спроби контратак, відступили після втрат у деяких районах.

У 57-й бригаді ЗСУ кажуть, що наші бійці звільняють Кліщіївку, водночас на цілій ділянці тривають інтенсивні бої, як і поблизу Берхівки.

За даними командування цієї бригади, воїни ЗСУ витіснили окупанта з позицій на західній околиці Бахмута. Важливість цих двох н.п. полягає в боротьбі за домінуючі висоти, волоління якими дозволить українським силам здійснити оперативне оточення ворога в Бахмуті. За даними російських джерел, ЗСУ проснулися вздовж траси Е-40 (Бахмут-Слов’янськ) поблизу Залізнянського та вели наступальні дії в напрямку Ягідного та Парасковіївки

В українському Східному угрупованні попереджають, що ворог перекинув невизначений полк ВДВ з району Кремінної на Бахмутський напрямок для підсилення російських сил у цьому районі. Про це повідомив Сергій Череватий.

Також відомо, що минулої доби окупанти вели обмежені наступальні дії на ділянці фронту Авдіївка – Донецьк.

"Південна вісь"

Заступник міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що українські сили просунулися на 1300 метрів у західній частині Донецької та східній Запорізької області та встановили нові позиції на напрямку Рівнопіль-Володине.

Російське джерело стверджувало, що українські сили закріпилися на нових позиціях біля Приютного, а війська РФ безуспішно атакували позиції зі Старомайорського на Рівнопільському напрямку. На геолокаційних кадрах, опублікованих 28 червня, нібито видно, як підрозділи російської 127-ї мотострілецької дивізії діють поблизу Времівського виступу. 29 червня українські війська здійснили обмежені наземні удари на заході Запорізької області.

Командувач Таврійської групи військ ЗСУ бригадний генерал Олександр Тарнавський повідомив, що українські війська продовжують просування на Таврійському напрямку. Деякі російські джерела повідомляли, що українські війська просунулися на північну околицю Роботиного.

Bellingcat оприлюднила супутникові знімки, які показують, що на початку травня російські війська збудували дамбу та рів навколо Токмака, намагаючись підготуватися до захисту від українських контрнаступальних операцій. Загроза на ЗАЕС з боку Росії змусила Україну змінити режим роботи чотирьох реакторів. Держатомрегулювання перевело реактор № 3 у режим "зупинка на ремонт", а реактори № 4, 5 і 6 – на холодну зупинку.

Державна інспекція ядерного регулювання України повідомила, що ці умови є оптимальними для безпеки, і вказала на підвищений ризик через продовження російської окупації об’єкта та зниження рівня води в Каховському водосховищі. Джерело, пов’язане з російським БАРС (Російський бойовий резерв), заявило, що російські війська переміщують військову техніку в невизначені райони на східному (лівому) березі Дніпра. Російські джерела стверджували, що тривають важкі бої і що українські сили зайняли позиції біля Антонівського мосту на лівому березі.

Кримське партизанське угруповання "Атеш" заявило, що російські війська збільшують свою присутність в Армянську для захисту ключових об’єктів інфраструктури на півночі Криму і що в цьому районі перебуває велика кількість співробітників ФСБ. Атеш повідомив, що росіяни встановили особливий режим контролю над кримським хімзаводом "Титан", а російська ПВК "Конвой" охороняє окупаційних чиновників Херсонської області, які відвідують поточні ремонтні роботи на мосту через Чонгар. 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі