Карта бойових дій і ключові висновки від ISW

Поділитися

Нижче наведемо ключові висновки за підсумками останньої доби від Інституту дослідження війни (ISW), а також мапу бойових дій по регіонах. 

Підсумки доби:

  • Російське міноборони звинуватило Україну в спробі атакувати безпілотними напівпідводними апаратами два патрульні катери Чорноморського флоту 1 серпня.
  • Ймовірно, вранці 1 серпня українські бійці завдали ще удар з безпілотників по Москва-Сіті.
  • МО Росії продовжує виставляти російського начальника Генерального штабу генерала армії Валерія Герасимова ефективного та активного головного командира на театрі дій в Україні.
  • Президент Білорусі Олександр Лукашенко, можливо, сигналізував про свій намір використати Групу Вагнера для створення основи для невизначеної білоруської «контрактної армії».
  • Два білоруські гелікоптери 1 серпня порушили повітряний простір Польщі.
  • Українські війська продовжували контрнаступальні дії щонайменше на трьох ділянках фронту і, як повідомляється, 1 серпня просунулися в районі Бахмута.

  • Російські компанії, які не перебувають під санкціями Заходу, продовжують вербувати добровольців для участі у війні в Україні.
  • Іран продовжує будівництво заводів з виробництва безпілотників у Білорусі та Росії, що допоможе Росії швидше придбати іранські безпілотники та забезпечить Ірану численні економічні та військові вигоди.

  • Російські війська 1 серпня вели наступальні дії на лінії Куп’янськ — Сватове — Кремінна, поблизу Бахмута, на лінії Авдіївка — Донецьк, у районі кордону Донецько-Запорізької області та на заході Запорізької області, на окремих ділянках просунулися вперед.
  • Українські війська 1 серпня продовжили контрнаступальні дії щонайменше на трьох ділянках фронту та просунулися в районі Кремінної та Бахмута.
  • Кабінет міністрів Росії 1 серпня надав російським бійцям-добровольцям і бійцям ополчення "ДНР" і "ЛНР" статус ветерана .
  • Російська окупаційна влада продовжує депортувати дітей з окупованих регіонів України до Росії під виглядом програм навчання та реабілітації.

Російські війська вели наступальні дії на куп’янському напрямку та досягли непідтверджених обмежених успіхів 1 серпня.  Голова Харківської області Олег Синегубов повідомив, що російські війська посилюють наступ на Куп'янському напрямку, але українські сили їх відбивають.   Заступник міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що російські війська зосередили сили вздовж кордону Харків-Луганська область, щоб відвести українські сили від району Бахмута. Російський мілблогер заявив, що підрозділи 1-ї гвардійської танкової армії (Західний військовий округ) успішно фіксують українські сили в Харківській області, які Україна мала намір розмістити в інших місцях уздовж лінії фронту. 

Російські війська проводили наступальні дії в районі Сватового та досягли непідтверджених успіхів 1 серпня. 

Російські сили здійснили обмежені наземні атаки в районі Кремінної та здійснили непідтверджені наступи 1 серпня. Російські міліблогери стверджували, що російські війська захопили укріпрайон біля Червонопопівки (5 км на північний захід від Кремінної) і просунулися поблизу Торського (14 км на захід від Кремінної) та Серебрянського лісу (10 км на південь від Кремінної). 

Українські сили здійснили обмежені наземні атаки в районі Кремінної та наступали 1 серпня. Геолокаційні кадри, опубліковані 1 серпня, показують, що українські сили досягли обмежених успіхів на південний схід від Кузьминого (2 км на південний захід від Кремінної).   Міністерство оборони Росії та інші російські джерела стверджували, що російські сили відбили українські атаки поблизу Діброви (6 км на південний захід від Кремінної), у районі Серебрянського лісу та Білогорівки (32 км на південь від Кремінної).

Українські сили продовжували обмежені наступальні дії на бахмутському напрямку і, як повідомляється, просунулися 1 серпня. Українські офіційні особи повідомили, що українські сили продовжують просування на бахмутському напрямку і що російські сили безуспішно обороняються від українських атак. Російський мілблогер стверджував, що українські сили захопили невизначену висоту поблизу Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута) 31 липня.  Деякі російські мілблогери стверджували, що українські сили змінили тактику і тепер діють меншими штурмовими групами на Андріївку-Кліщіївку лінії (8 км на південний захід від Бахмута). Інший російський мілблогер зазначив, що ситуація в Бахмуті «підозріло спокійна» і що на місці майже немає руху.

Російські війська вели обмежені наступальні дії в районі Бахмута і 1 серпня не просувалися вперед. У Генштабі України повідомили, що російські війська вели невдалі наземні атаки на захід і південь від Кліщіївки, щоб відбити втрачені позиції. 

Повідомляється, що українські сили проводили обмежені наступальні дії на лінії Авдіївка-Донецьк і не просувалися 1 серпня. Російське МО стверджувало, що російські сили відбили українські наземні атаки поблизу Сіверного (6 км на захід від Авдіївки) та Мар’їнки (безпосередньо на південний захід від Донецька). 

Російські війська продовжували обмежені наступальні дії на лінії Авдіївка-Донецьк і 1 серпня не просувалися. Генштаб України повідомив, що українські війська відбили російські наземні атаки поблизу Авдіївки, Мар’їнки та Побєди (5 км на південний захід від Донецька).  

 

Південна вісь 

Українські війська продовжували наступальні дії в районі кордону Донецько-Запорізької області і 1 серпня не робили жодних підтверджених наступів. У Генштабі України повідомили, що українські війська продовжували наступальні дії на Бердянському напрямку (район західного кордону Донецької та східної Запорізької області). Міністерство оборони Росії стверджувало, що українські сили невдало атакували російські сили поблизу Старомайорського (9 км на південь від Великої Новосілки).   

Російські війська продовжували наступальні дії в районі кордону Донецько-Запорізької області та не робили жодних підтверджених наступів 1 серпня. У Генштабі України повідомили, що російські війська безуспішно намагалися відновити втрачені позиції на схід від Староморського.  Російські джерела стверджували, що російські сили атакували українські сили в районі Старомайроського.   Один російський мілблогер стверджував, що російські війська контролюють висоти навколо Старомайорського, а інший мілблогер повідомив, що російські війська все ще контролюють Урожайне, незважаючи на українські атаки на село. 

Українські війська продовжували наступальні дії на заході Запорізької області та не робили підтверджених наступів 1 серпня. У Генштабі України повідомили, що українські війська продовжували наступальні дії на Мелітопольському (захід Запорізької області) напрямку. 

 Російські джерела стверджували, що українські сили невдало атакували російські війська поблизу Роботиного (10 км на південь від Оріхова) і що частини 42-ї мотострілецької дивізії (58-а загальновійськова армія, Південний військовий округ) і 70-й гвардійський мотострілецький полк (42-й мотострілецький полк) стрілецької дивізії 58-ї загальновійськової армії Південного військового округу) атаку відбили.

Російське джерело стверджувало, що українські сили атакують російські позиції в районі Роботиного за допомогою хвильових атак пішохідної мобільної піхоти без підтримки бронетехніки, тоді як інші російські джерела стверджували, що українські сили продовжували використовувати невеликі штурмові групи для обмежених атак (і українські сили малоймовірно проводити «хвилеві» атаки, які можна порівняти з попереднім використанням цього терміну для опису російської тактики в Бахмуті).  Відсутність консенсусу в російському інформаційному просторі щодо масштабів цієї ймовірної української атаки поблизу Роботиного свідчить про те, що українські сили, швидше за все, продовжують проводити обмежені атаки в цьому районі. Російський мілблогер також заявив, що українські резерви переміщуються з Херсонської області до Запорізької. 

Російські війська вели наступальні дії на заході Запорізької області та не робили підтверджених наступів 1 серпня. Російське джерело стверджувало, що російські війська атакували українські війська поблизу Роботиного.  Джерело стверджувало, що російські війська в цьому районі відходять, а ті, які вели бої багато днів, відпочивають. [73]  Російські сили в цьому районі, ймовірно, тривалий час проходили без ротації. [74]  Російський милблогер заявив, що поблизу Роботиного діє російська снайперська група «Клинок».  Снайперська група «Клинок», також відома як «Група Нємца» і «Брати Путіни», нібито входить до складу 58-ї загальновійськової армії (Південний військовий округ), яка, як відомо, діє в цьому районі.  

Російські джерела продовжують обговорювати нібито українські спроби перетнути Дніпро. Російський мілблогер заявив, що українські війська намагалися розширити свою присутність на Антонівському мосту та висадитися на островах у дельті Дніпра. 

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі