ЄС планує виділити мільярд євро на гаубичні снаряди для України – Politico

Поділитися
ЄС планує виділити мільярд євро на гаубичні снаряди для України – Politico © Сергій Нужненко / Радіо Свобода
Через виснажливі гаубичні битви з росіянами на сході, зокрема біля Бахмута, ЗСУ вкрай необхідні артилерійські боєприпаси.

У новому плані військової підтримки України Європейський Союз запропонує виділити 1 мільярд євро спеціально на боєприпаси, зокрема на 155-мм артилерійські снаряди. Про це пише POLITICO з посиланням на документ, з яким ознайомились журналісти видання. 

ЄС допомагає Україні постачати зброю через позабюджетний міжурядовий фонд під назвою European Peace Facility, який використовується для відшкодування країнам, які експортують зброю в Україну. Наразі фонд виплатив 3,6 мільярда євро військової допомоги Україні, а країни-члени ухвалили рішення в грудні минулого року збільшити фінансування на 2 мільярди євро в 2023 році.

На сьогоднішній день потреби у видатках були визначені нечітко, але зараз ЄС робить великий акцент на артилерійські боєприпаси, оскільки українські сили ведуть виснажливі гаубичні битви з росіянами на сході, навколо таких міст, як Бахмут.

Згідно з документом ЄС, розробленим дипломатичною службою блоку, Європейською комісією та Європейським оборонним агентством, головний дипломат ЄС Жозеп Боррель має намір запропонувати «надзвичайний пакет підтримки» в розмірі 1 мільярд євро, зосереджений на доставці боєприпасів.

У документі говориться, що надзвичайний 1 мільярд євро має бути зосереджений на боєприпасах — «зокрема, калібру 155 мм» — щойно 2 мільярди євро поповнять Європейський фонд миру «введено в дію». Це означає, що половина цьогорічного поповнення має бути присвячена боєприпасам, головним чином снарядам, за словами чиновника ЄС.

Документ ЄС також передбачає нарощування європейського промислового виробництва, яке відчуває напруження для виробництва боєприпасів у темпах, яких вимагає війна.

У пропозиції йдеться про «сприятливу ставку відшкодування, наприклад, до 90% … враховуючи надзвичайну терміновість і виснаження запасів держав-членів».

Такий високий показник міг би заспокоїти країни-члени, які надають велику військову допомогу. Коли рівень відшкодування минулого року впав нижче 50 відсотків , це створило проблеми для деяких країн ЄС, зокрема для Польщі, одного з найбільших донорів зброї ЄС для України.

Пропозиція щодо фінансування також передбачає можливий вихід, посилаючись на «добровільні фінансові внески» для країн, які не беруть участі, наприклад Австрії, яка є нейтральною; або які не бажають надавати зброю, наприклад Угорщина.

У ньому наголошується, що конкретні правові обмеження певних країн «будуть взяті до уваги», згадуючи також про можливість «конструктивно утримуватися від заходів смертельної допомоги». 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі