Речник ОК "Південь" та ВМС Дмитро Плетенчук наголосив, що у Чорному морі ЗСУ, можливо, атакували не лише тральщик "Ковровець", але й знищили корабель "Циклон". Під час ефіру на "Радіо Свобода" він наголосив, що ця інформація наразі верифікується. Її підтвердження означатиме, що в акваторії більше не залишилося носіїв крилатих ракет "Калібр".
"Щоб бути впевненим на 100 відсотків, треба все ж таки отримати відповідні результати об’єктивного контролю. Як тільки ми будемо вже мати ці результати, ми обов’язково громадськість про це повідомимо", — наголосив він, додаючи, що вірогідність ліквідації цього судна висока.
Він також припускає, що цього разу може бути не лише інформація про ліквідацію особового складу противника, але й про пошкодження штабу відповідної бригади надводних кораблів.
Щодо "Циклону" Плетенчук додав, що він виконував функцію ППО у бухті Севастополя, адже був озброєний ЗРК "Панцир-С". Та росіяни не зробили з цього корабля жодного пострілу.
"Ситуація виходить навіть смішна, тому що я неодноразово в етерах наголошував, що це один з п’яти тих малих ракетних кораблів, найновіші в складі Чорноморського флоту, якими Шойгу лякав нас нещодавно. І я завжди нагадував про те, що цей корабель фактично перший, єдиний, який був взятий до складу флоту і він жодної ракети не запустив. І так виходить, що в разі підтвердження інформації це таке мертвонароджене дитя, яке було носієм, але жодного разу носієм не попрацювало", — наголосив Плетенчук.
Якщо "Циклон" справді уражено, захисники будуть мати більше часу для реагування на ракетні обстріли, наголошує спікер. Адже решта російських суден вже у Новоросійську, звідки час підльоту ракет до України інший.
"Якби "Циклон" умовно в Криму застосував, наприклад, ті самі "Калібри", час на реагування в нас був би набагато менший, ніж із Новоросійська, тому для нас це питання безпеки", — підсумував Плетенчук.
Раніше Плетенчук повідомляв, що українські військові від початку повномасштабного вторгнення вивели з ладу близько третини кораблів Чорноморського флоту Росії. Завдяки цьому вдалося відновити цивільне судноплавство в акваторії, що є критично важливим для експорту.