Іран поставив Росії за півроку 300 тисяч артилерійських снарядів – WSJ

Поділитися
Іран поставив Росії за півроку 300 тисяч артилерійських снарядів – WSJ Росія та Іран продовжують зближатися у військовому співробітництві © Depositphotos / JEGAS_RA
Поставки здійснювалися кораблями через Каспійське море

Іран залишається одним з небагатьох союзників Росії у війні проти України та постачає РФ боєприпаси, повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на документи та джерела на Близькому Сході. За даними видання, поставки здійснюються кораблями Каспійським морем й за останні шість місяців було відвантажено російській стороні 300 тис артилерійських снарядів та один мільйон інших боєприпасів.

Джерела WSJ зазначають, що подібний логістичний коридор був би неможливий без сприяння колишніх радянських республік, що виходять до Каспійського моря.  Остання партія озброєння, яка перетнула Каспій й дісталася Росії, залишила Іран на початку березня на борту російського вантажного судна «Расул Гамзатов». Корабель перевозив одну тисячу контейнерів із двома тисячами артилерійських снарядів. Він вийшов з іранського порту Бандар-Амірабад 8 березня і прибув до Астрахані (РФ) за шість днів. Судно належить російській компанії «МГ-ФЛОТ» (раніше відомої як ТОВ «ТрансМорФлот»), на яку у 2022 році Мінфін США наклав санкції через перевезення зброї до Росії. 

За даними США, Іран продав Росії безпілотники для використання в Україні, погодився надати Москві ракети малої дальності та відправив танкові й артилерійські снаряди та запитує в обмін про ударні вертольоти, реактивні винищувач та допомогу в програмі ракет дальнього радіуса дії. Західні аналітики стверджують, що Іран та Росія все більше зближуються у політичній і військовій співпраці. Іран може ще активніше надавати Росії військову допомогу в обмін на підтримку у розширенні впливу Перській та Оманській затоках. 

Раніше повідомлялося, що Китай і Росія ведуть секретні переговори з Іраном про поповнення іранських запасів ключової хімічної сполуки, яка використовується для приведення в рух балістичних ракет. Ця угода може допомогти Москві поповнити запаси ракет для продовження обстрілів України. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі