Ігнат розповів, скільки «Кинджалів» вже збила українська ППО

Поділитися
Ігнат розповів, скільки «Кинджалів» вже збила українська ППО © Team Luftwaffe / X
Вперше таку ракету вдалося знищити у небі над Києвом.

Українські сили протиповітряної оборони змогли збити вже 15 аеробалістичних російських ракет Х-47 «Кинджал». Вперше це сталося 4 травня, хоча раніше цю інформацію спростовували, щоб оцінити реакцію росіян. Ракету збили за допомогою американського ЗРК Patriot.

Про це розповів речник Повітряних сил Юрій Ігнат в інтерв’ю «Новинарні».

За його словами, наразі Patriot прикривають лише Київ. Ігнат додав, що Україна ще отримає ці системи, для їх використання зараз у Німеччині проходять навчання українські військові.

«Наші люди з бойовим досвідом збиття «Кинджалів» стануть наставниками не тільки для курсантів, а, можливо, і для іноземців. Бо ніхто в світі з Patriot ще не збивав такий тип ракет, лише ППО ЗСУ», - зазначив речник.

Ігнат зауважив, що після першого успішного збиття військові провели нараду, на якій вирішили притримати оприлюднення цієї інформації.

«Випустили росіяни «Кинджал» – і нехай думають, де він дівся. Нам потрібен був час, щоби поспостерігати за реакцією ворога, зробити певні маневри та інше. Тоді ми публікували цю інформацію в повній комунікації з погодженням у командувача Повітряних сил Олещука та головнокомандувача ЗСУ Залужного. Ми добу тримали інформаційну тишу. На жаль, окремі ЗМІ поширили цю інформацію раніше – хоча я просив їх теж потримати паузу. Це все ж робиться не просто так. Інформація – теж зброя, яку треба вміло застосовувати. Й інколи час – це теж зброя. У нас, на жаль, багато хто цього не розуміє», - сказав Ігнат.

Технічні характеристики «Кинджала»

Дальність польоту «Кинджала» становить 1 500-2 000 км, а його ядерний або звичайний боєзаряд - 480 кг. Відстань польоту ракети перевищує 3000 км, якщо її встановити на бомбардувальник Ту-22М3. При цьому вона має такі ж розміри, як і боєголовка 9М723 «Іскандер-М». «Кинджал» має довжину 8 м, діаметр корпусу 1 м і стартову масу приблизно 4300 кг.

Однак є ключові відмінності від наземного «Іскандера», включаючи перероблену хвостову частину, зменшені рулі і спеціальну заглушку в хвості ракети, призначену для захисту сопел двигунів під час високошвидкісного польоту.

Після запуску «Кинджал» швидко розганяється до швидкості 4 Маха (4900 км/год) і може досягати швидкості до 10 Маха (12 350 км/год, тобто 4080 м/сек). Така швидкість у поєднанні з нестабільною траєкторією польоту і високою маневреністю ракети може ускладнити її перехоплення. Варто зазначити, що російське визначення «Кинджала» як «гіперзвукової» ракети дещо вводить в оману, оскільки майже всі балістичні ракети досягають гіперзвукової швидкості (тобто вище 5 Маха) в певний момент свого польоту. Носіями можуть бути літаки МіГ-31, Ту-22М та Су-57.

Нагадаємо, Ігнат заявив, що системами протиповітряної оборони західного виробництва посилюється не лише Київ, а й інші регіони. Зокрема використовуються норвезькі NASAMS та німецькі IRIS-T.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі