Генеральний штаб Збройних сил України заперечив заяви про "розвал" IT-підрозділів, які розробляють технологічні рішення для армії. Там наголосили, що йдеться про оптимізацію структури з метою підвищення ефективності.
Про це повідомив речник Генштабу Дмитро Лиховій у коментарі для hromadske.
До цього українські військовослужбовці, які займаються IT-проєктами, заявили про загрозу розпаду двох підрозділів, що працюють над технологічними рішеннями для армії. Зазначається, що проблеми почалися після зміни керівництва ЗСУ на початку 2024 року. Підрозділи піддалися перевіркам з боку декількох структур, а згодом надійшли накази про переведення персоналу на інші посади та розформування підрозділів.
Як повідомляють айтівці, через ці рішення частина військових вже кілька місяців перебуває у розпорядженні командування, без визначеного завдання. Це спричинило значне зниження їхніх зарплат до рівня 1,5-2 тисячі гривень на місяць.
Наразі нібито багато проєктів заморожені, хоча окремі потреби вдалося задовольнити завдяки підтримці донорів, які фінансують хмарні інфраструктури.
За словами Лиховія, процес оптимізації не впливає на роботу існуючих проєктів, а головна мета змін — раціональніше використання людських ресурсів. Лиховій підкреслив, що впорядкування структур не шкодить функціонуванню IT-підрозділів, а спрямоване на їхню модернізацію.
Навесні 2024 року Міністерство оборони України провело аудит організаційних структур Генштабу, за результатами якого вирішили скоротити низку посад, зокрема у штабних підрозділах. Це стосувалося також IT-напрямку, який включає Центр геопросторових даних і Центр масштабування технологічних рішень (ЦМТР). Генштаб пояснив, що відбулося не розформування підрозділів, а їхня оптимізація.
"Значення IT-рішень у сучасній війні надзвичайно велике. Ми продовжуємо роботу, оптимізуючи структури для покращення ефективності," ‒ сказав Лиховій. Він також додав, що на рівні головнокомандувача вирішили опрацювати пропозиції щодо вдосконалення структури ЦМТР до кінця року.
Начальник ЦМТР, капітан Валерій Чуркін підтвердив, що зміни дозволять Центру залучити додаткових інженерів та покращити управління проєктами. За його словами, реформа спрямована на посилення підрозділу і підвищення ефективності роботи над поточними розробками.
Нагадаємо, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що відомство впроваджує штучний інтелект у державні структури.