Нинішнє становище на фронті складне, українцям варто з пересторогою ставитися до надміру переможних реляцій. Бо успіхи є як із боку Києва, так і з боку росіян, зокрема на Харківщині, зазначає історик та військовий Роман Пономаренко і так окреслює ситуацію:
"Так, ми продовжуємо тиснути на декількох ділянках фронту, проте якийсь рішучий успіх нараз не проглядається. Прорвати ешелоновану російську оборону, над якою у нас багато глузували в епоху «до контрнаступу», не вдається, попри всі задіяні зусилля та ресурси. «Бурю в пустелі» ми не показали ( успішна міжнародна військова операція проти Іраку, складова війни в Перській затоці – ZN). A росіяни нав’язали нам битви в стилі Першої-Другої світових воєн з сучасними доробками, і нам це явно не сподобалось".
Пономаренко оцінює, що зараз ні Київ, ні Москва не мають достатньо ресурсу для перелому статус-кво. Але для України вже ж є позитив.
"З приємного, поки лінія фронту не дуже змінюється, ЗСУ наполегливо нищать російську артилерію і склади в ближньому тилу. Деякі оглядачі з обох боків фронту вже кричать про «геноцид російської артилерії». Очевидно, що ставка робиться на ослаблення артилерійського парку російської армії, щоб потім ще раз спробувати ударити по ворогу і нарешті прорвати його оборону".
Однак такий хід справ, визнає експерт, є потенційним і залежним від цілої низки факторів. Часовий фактор теж відіграє немало роль:
"Часу теж не дуже багато – умовно до жовтня, бо далі почнуться дощі з усіма наслідками", – йдеться в повідомленні Пономаренка.