Генасамблея ООН в оновленій резолюції засудила порушення Росією прав людини на окупованих територіях 

Поділитися
Генасамблея ООН в оновленій резолюції засудила порушення Росією прав людини на окупованих територіях  Фото ілюстративне © EPA-EFE/JUSTIN LANE
Росію закликали припинити насильницьку депортацію та гарантувати безпечне повернення всіх українських дітей і цивільних заручників.

Генеральна Асамблея ООН ухвалила оновлену резолюцію, яка засуджує порушення Росією прав людини на тимчасово окупованих територіях України.

“Я вітаю оновлену резолюцію Генасамблеї ООН, яка засуджує грубі порушення Росією прав людини та, зокрема, закликає її припинити насильницьку депортацію та гарантувати безпечне повернення всіх українських дітей і цивільних заручників. Це одні з найогидніших злочинів, і вони мають бути припинені”, - написав у соцмережі X міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Цього року Комісія ООН з розслідування ситуації в Україні встановила, що РФ скоїла низку воєнних злочинів в Україні, включаючи атаки на енергетичну інфраструктуру, примусову депортацію українських дітей, а також ув'язнення, тортури, зґвалтування і вбивства українців.

За словами генерального прокурора України Андрія Костіна, український уряд зібрав докази близько 109 тисяч воєнних злочинів Росії, включаючи фізичні та кібератаки. Ідентифіковано понад 400 підозрюваних у скоєнні цих злочинів. Близько 300 з них уже висунуті звинувачення, а понад 60 —  засуджені.

Злочини, скоєні російською армією, вражають не лише жорстокістю, а й масштабами. Водночас, їх фіксація — неабиякий виклик для правової системи України.

Через умови бойових дій правоохоронні органи не завжди мають змогу вчасно зафіксувати інформацію. Як наслідок, виникає ризик втрати цінних доказів. В таких ситуаціях представники ЗСУ, в тому числі й Сил територіальної оборони, мають унікальний доступ до місць події та можуть документувати порушення прав людини і міжнародного гуманітарного права, щоб сприяти забезпеченню правосуддя. Детальніше про це у статті Гюндуза Мамедова та Віталія ХекалаМіжнародні злочини Росії: що треба знати про роль військовослужбовців у їх документуванні”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі