FT: Старі ізраїльські Patriot можуть опинитися в Україні – чим вони цікаві

Поділитися
Ведуться переговори про передачу «до восьми ППО Patriot»

США, Ізраїль та Україна ведуть переговори про постачання Києву до восьми американських систем протиповітряної оборони Patriot. Про можливість цих переговорів ZN.UA повідомляло на початку травня, коли Ізраїль заявив про виведення з озброєння старих систем ППО. 

«Якщо така передача буде здійснена, це означатиме значні зміни в обороноздатності України. Наразі країна має щонайменше чотири системи Patriot, які постачають як США, так і Німеччина», – зазначила Financial Times, якій підтвердили ведення переговорів п’ять високопоставлених чиновників.

Чотири співрозмовники сказали, що, хоча передача всіх восьми систем обговорюється, не всі вони можуть бути відправлені в Україну. Троє з тих, кому відомо про переговори, сказали, що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів переговори з цього питання зі своїм американським колегою Ентоні Блінкеном протягом останніх тижнів. 

Радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван щонайменше двічі обговорював це питання з главою Офіса президента України Андрієм Єрмаком, повідомили троє чиновників. За словами особи, знайомої з дипломатією, окрім переговорів між США та Україною, відбулися також прямі переговори між Ізраїлем та Києвом про передачу Patriot.

Financial Times зазначає, що ізраїльські батареї M901 PAC-2 є старішим різновидом, ніж системи Patriot, які зараз стоять на озброєнні в Україні. Але, за словами військових аналітиків, старіші моделі все ще повністю сумісні з новими.

За словами однієї особи, знайомої з розміром ізраїльського арсеналу, Ізраїль також має достатні запаси ракет-перехоплювачів, які також потрібні Україні, щоб використовувати їх разом з батареями.

Аналітики також зазначають, що старі ізраїльські ракети-перехоплювачі мають більший радіус дії і більшу боєголовку, ніж новіша модель PAC-3. Це може зробити їх добре придатними для перехоплення російських винищувачів, які скидають руйнівні планерні бомби на українські міста і військові позиції з-за лінії фронту.

«PAC-2 насправді більш корисні, ніж PAC-3, для перехоплення літаків на великій відстані, тому вони, безумовно, були б корисними [в Україні]», – сказав старший науковий співробітник Королівського інституту об'єднаних збройних сил у Лондоні Джастін Бронк.

Нагадаємо, 20 червня Вища рада оборони Румунії ухвалила рішення подарувати Україні систему ППО Patriot – одну з тих, що є на озброєнні країни. Глава Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба анонсував, що наша країна отримає ще додаткові зенітно-ракетні комплекси Patriot. 

Раніше США надали вищий пріоритет в поставках ракет до систем Patriot Україні, ніж раніше підписаному контракту зі Швейцарією. Світовий попит наразі значно перевищує потужності з виробництва керованих ракет.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі