FT: Росія не поспішає з покупкою балістичних ракет в Ірану, названа причина

Поділитися
FT: Росія не поспішає з покупкою балістичних ракет в Ірану, названа причина © Економічна правда
Москва побоюється реакції Заходу на таку угоду з Тегераном.

Росія вагається і поки не купує в Ірану балістичні ракети через побоювання, що союзники України у відповідь передадуть Києву далекобійні ракети.

Про це пише Financial Times з посиланням на оцінки західних чиновників. Іран вже передав Росії сотні безпілотників, які Москва використовує для завдання ударів по українській критичній інфраструктурі. В західних столицях переконані, що Тегеран відкритий для ще більшої військової співпраці з російською стороною. 

Але попри дефіцит у забезпеченні, Росія поки утримується від покупки далекобійних балістичних ракет в Ірану, здатні літати зі швидкістю більшою, ніж швидкість звуку. В країнах НАТО вважають, що найбільшим стримуючим фактором стала погроза США забезпечити Київ ракетами ATACMS, які здатні знищувати цілі на територіях, окупованих Росією, на відстані 300 кілометрів. Останнім часом Америка посилила свої попередження на тлі посилення російсько-іранської військової співпраці. Європейські ж дипломати висловили свої занепокоєння Тегерану. Посол США в НАТО Джуліанн Сміт сказала, що західні союзники вважають такі відносини між РФ і Іраном «надзвичайно тривожними».

«Це ситуація, яка, вочевидь, дуже хвилює всіх нас. Це тема для обговорення в альянсі. І ми продовжимо посилати сигнали Ірану про небезпеки, пов’язані з підтримкою Росії за допомогою матеріальної підтримки в її атаках і війні в Україні», - сказала Сміт.

Водночас, західні чиновники визнають, що Москва може змінити свою позицію щодо іранських балістичних ракет, оскільки дефіцит власних високоточних керованих боєприпасів стає все більш гострим, а внутрішнє виробництво падає.

«Росіяни в скрутному становищі. Їм потрібні ракети», - сказав неназваний європейський чиновник.

Завдяки постачанню російських технологій у 1990-х роках Іран збудував найбільші запаси балістичних ракет на Близькому Сході. В 2019 році Міноборони США описало іранську ракетну програму як «дедалі точнішу» і «розвинену». Ракети Fateh-313 і Zulfiqar мають дальність польоту 500 і 700 кілометрів відповідно. Вони б додали вагу, якщо не перевагу російським ракетним можливостям, які були виснажені.

«Були обговорення балістичних ракет. Але поки що вони нічого не зробили. Європейці сказали, що наслідки будуть дуже тяжкими. США теж провели червону лінію», - розповів директор іранського проекту в аналітичному центрі Crisis Group Алі Ваез.

Однак, військові аналітики кажуть, що публічні попередження Заходу на адресу Тегерану можуть мати обмежений вплив, зважаючи на те, що Іран під великим тиском санкцій.

«Іран - одна з небагатьох країн, готова продавати зброю Росії», - сказав неназваний чиновник Міноборони США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі