Forbes: Путін обов’язково повинен програти у війні з Україною, Корейська війна може пояснити чому

Поділитися
Forbes: Путін обов’язково повинен програти у війні з Україною, Корейська війна може пояснити чому © unsplash/fu_psi
На думку видавця відомого американського журналу, США зробили помилку, коли погодилися на розділення Кореї, і цю помилку не можна повторювати зараз в Україні.

Минулого тижня виповнилося 70 років з дня встановлення перемир’я, яке поклало край збройному протистоянню під час Корейської війни. Цей конфлікт пропонує критично важливі уроки для війни, яка триває в Україні сьогодні. Але питання в тому, чи сучасні лідери дослухаються до них.

Про це йдеться в матеріалі американського бізнесмена і видавця журналу Forbes Стіва Форбса. Він нагадує, що Корейська війна розпочалася в червні 1950 року, коли комуністична Північ вторглася на Південь. Зрештою, кровопролиття припинилося 27 липня 1953-го, коли було підписане перемир’я. На той час понад 2 мільйони військових і цивільних втратили своє життя. Ця цифра також включає майже 40 тисяч американців.

Новий фактичний кордон між двома частинами Кореї не сильно відрізнявся від того, який існував на момент початку війни. Форбс нагадує, що ще на початку війни здавалося, що поразка вже близько. Але США за підтримки союзників вирішили втрутитися і розвернути хід подій, щоб захистити Південну Корею від захоплення військами КНДР. Сили Півночі були змушені залишити територію Півдня. І після Цього Китай вирішив, що час закінчити війну. Зрештою, через кілька місяців це й відбулося. Але тут виникли суперечливості, які зберігаються до сьогодні.

Форбс зауважує, що спочатку США планували визволити Північну Корею від комуністичних правителів. Але коли союзні війська дійшли до річки Ялуцзян, яка відділяє КНДР від Китаю, Пекін відправив проти них свою велику армію. Китайський наступ не припинявся до тих пір, поки більша частина території Південної Кореї не опинилася під контролем Пхеньяна. Генерал Дуглас МакАртур хотів розбомбити лінії забезпечення Китаю на його власній території, щоб американські війська змогли знову захопити Північ. Зрештою, почався наступ, який знову вигнав комуністичні армії з Південної Кореї. Але президент Гаррі Трумен і його команда з національної безпеки вирішила, що пора почати мирні переговори. Тому американський наступ був зупинений.

Трумен звільнив генерала МакАртура за порушення суборнидації. Безплідні переговори про мир тривали два роки, впродовж яких союзні війська Південної Кореї втратили тисячі солдатів. У 1953 році новий президент США Двайт Ейзенхауер дав чітко зрозуміти, що так чи інакше війна повинна закінчитися, навіть якщо для цього доведеться застосувати ядерну зброю.

«До того часу комуністи думали, що вони можуть перемогти, виснаживши наші сили. Перемир’я було встановлене. Висновок очевидний: нам потрібно було продовжувати наступ на північ. Потрібно було лише захопити достатню частину півночі включно з Пхеньяном, щоб від КНДР залишилась «країна-обрубок», нездатна на військові дії. При цьому вона б забезпечувала буфер з Китаєм», - переконаний Форбс.

На його думку, якби події пішли за таким сценарієм, США ніколи б не мали проблем з озброєною ядерною зброєю Північною Корею, яка загрожує не лише Півдню, а й Японії і США завдяки своїм ракетам. В такому випадку урок був би абсолютно однозначним: агресія не приносить користі.

«Досвід Корейської війни несе критичне застереження для війни, яка триває в Україні сьогодні. Не можна допустити розділення цієї країни в дусі Кореї. Вся територія включно з Кримом повинна бути очищена від окупантів Путіна. Однозначна путінська поразка - це необхідність», - наголошує Форбс.

На його думку, тільки так лідер Китаю Сі Цзіньпін і влада Ірану зрозуміють, що США і вільний світ, хоч і з запізненням, але будуть чинити опір їхній агресії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі