Експерт розповів про переваги крилатої ракети-дрона "Пекло"

Поділитися
Її дальність дозволяє вражати глибокі цілі в тилу ворога.

Україна розпочала серійне виробництво крилатої ракети-дрона "Пекло", яка здатна вражати цілі на відстані до 700 км. Хоча її розміри менші порівняно з такими зразками, як Tomahawk чи Storm Shadow/SCALP, проте це повноцінна крилата ракета.

Про це повідомив військовий експерт, головний редактор Defense Express Олег Катков у етері телеканалу "Еспресо".

Довжина ракети становить близько 2,2 м, а її бойова частина, за оцінками, може важити близько 50 кг. Оголошена дальність польоту дозволяє здійснювати удари на значну глибину: для прикладу, відстань до Москви становить 500 км.

"Крилаті ракети летять за складним маршрутом, щоб уникати ворожої протиповітряної оборони. Це означає, що реальна глибина ураження може бути іншою", – пояснив Катков. Він додав, що для виробництва корпусу ракети використовується алюміній із клепанням, а фіксоване крило замість складного механізму є прагматичним рішенням, яке дозволяє запускати ракету з імпровізованих пускових установок, подібно до іранських розробок.

Переваги крилатої ракети "Пекло" в умовах війни

Однією з ключових переваг ракети є її конструкція, що спрощує виробництво у воєнний час. "Двигун розташований зверху корпусу, що дозволяє скоротити довжину ракети та полегшити монтаж. Це важливий фактор для масштабування виробництва", – зазначив експерт. Швидкість ракети становить 700 км/год, що є достатнім показником для такого типу реактивних літальних апаратів.

Катков підкреслив, що крилаті ракети, на відміну від гвинтових дронів, здатні подолати засоби захисту, які Росія адаптувала для оборони своїх стратегічних об’єктів, зокрема нафтопереробних заводів та нафтобаз.

"Росія застосовує вогневі групи, металеві троси та захисні клітки для боротьби з дронами, але ці методи неефективні проти крилатих ракет, які летять зі швидкістю 700 км/год", – наголосив він.

Експерт також зазначив, що ракета "Пекло" не є авіаційним боєприпасом, що дає їй значну перевагу, оскільки її можна запускати з наземних імпровізованих пускових установок. Це дозволяє уникнути використання літальних апаратів, для яких потрібна відповідна інфраструктура та значні фінансові витрати.

"Було б ідеально мати українську крилату ракету повітряного базування, але для цього знадобляться багато років роботи та мільярди доларів", – додав Катков.

Нагадаємо, директор державного підприємства "Спецтехноекспорт" Олексій Петров заявив, що Україна працює над власними крилатими та балістичними ракетами і вже 2025 року вони можуть з’явитися у Сил оборони.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі