Думки американців щодо допомоги Україні розділилися — опитування Pew Research Center

Поділитися
Думки американців щодо допомоги Україні розділилися — опитування Pew Research Center © Getty Images
Водночас більшість респондентів у Штатах схвалюють збереження жорстких економічних санкцій проти Росії.

Поки повномасштабна війна РФ проти України триває вже третій рік, республіканці й демократи в США продовжують розходитися у поглядах на політику Вашингтона щодо Києва. Американці розділилися в питанні того, чи зобов'язані США допомагати Україні: 48% кажуть, що зобов'язані, а 49% висловили протилежну думку, згідно з результатами нового опитування Pew Research Center.

Більшість республіканців (62%) вважають, що Штати не зобов'язані допомагати Україні захищатися від російського вторгнення. Близько двох третин демократів і незалежних, які схиляються до Демократичної партії (63%) кажуть, що США мають такий обов'язок. Лише близько третини республіканців і прихильників Республіканської партії (36%) вважають так само.

Американці також залишаються розділеними щодо рівня підтримки, яку США надають Україні. 29% респондентів вважають, що Штати надають Києву занадто багато допомоги, і 26% вважають, що рівень допомоги належний. Приблизно двоє з десяти (19%) висловили думку, що США надають недостатньо підтримки Києву, а чверть не впевнені щодо цього питання.

Демократи здебільшого вважають, що Штати надають або достатній обсяг допомоги (36%), або недостатній (27%). Лише 13% заявили, що США надають Україні забагато допомоги.

Майже половина республіканців (47%) упевнені, що Вашингтон надає Києву забагато підтримки, що більш ніж втричі перевищує частку демократів із такою ж думкою. Лише 18% вважають, що нинішній рівень допомоги достатній, тоді як 12% заявили, що США надають замало допомоги Україні.

Наскільки війна РФ проти України загрожує інтересам США

Частка американців, які вважають, що вторгнення Росії в Україну становить загрозу інтересам США, значно зменшилася з 2022 року. Сьогодні близько третини населення Штатів (34%) вважає, що війна РФ проти України становить велику загрозу інтересам Америки. На початку повномасштабного вторгнення подібну думку мала половина опитаних.

Між республіканцями й демократами існує великий розрив у поглядах на те, чи є війна РФ проти України серйозною загрозою інтересам США.

Як демократи, так і республіканці менш схильні вважати вторгнення РФ в Україну серйозною загрозою для Штатів, ніж це було на початку повномасштабної війни. Але серед республіканців це падіння значно різкіше.

45% демократів зараз вважають, що вторгнення Росії в Україну є серйозною загрозою, що на 5 відсоткових пунктів менше, ніж у березні 2022 року, але на 7 відсоткових пунктів більше, ніж рік тому.

26% республіканців вважають війну РФ проти України серйозною загрозою для США. Ця частка практично не змінилася з початку 2023 року і залишається значно нижчою за 51% республіканців, які говорили так на початку повномасштабного вторгнення.

Погляди на політику США щодо України: санкції проти РФ, військова допомога, удари по цілях у Росії

Американці більше схвалюють збереження жорстких економічних санкцій проти Росії (69% респондентів), ніж продовження відправки військової техніки Україні (54%) або дозвіл Києву використовувати американську зброю для ударів по цілях на території РФ (54%).

Більшість як республіканців (66%), так і демократів (77%) схвалюють збереження жорстких економічних санкцій проти Росії.

Значно менша частка республіканців схвалює продовження надання військової техніки та озброєння Україні (42%) або дозвіл Києву використовувати зброю американського виробництва в межах російських кордонів (46%).

Більшість демократів схвалюють продовження надання військової допомоги Україні (71%) та дозвіл використовувати зброю американського виробництва проти цілей на території Росії (65%).

Погляди на обсяги допомоги Україні 

Залишаються розділеними думки американців щодо обсягу допомоги, яку США надають Україні для підтримки у протистоянні вторгненню Росії.

Протягом останніх півтора року серед республіканців та незалежних, які орієнтуються на республіканців, переважає думка, що Штати надають Києву занадто велику підтримку (47% так вважають зараз).

Такі показники серед республіканців не дуже змінилися за цей період. На початку повномасштабного вторгнення менше чверті республіканців вважали, що США надають занадто багато допомоги.  

Більшість демократів і прихильників демократів з початку повномасштабної війни постійно заявляли, що США надають або занадто мало, або приблизно достатній обсяг допомоги Києву.

Частка демократів, які вважали, що Штати надають замало підтримки, зросла у квітні, перед тим, як Конгрес ухвалив новий законопроєкт про допомогу. Зараз цей показник повернувся приблизно туди, де був наприкінці 2023 року. Лише 13% демократів вважають, що Вашингтон надає Україні забагато допомоги.

Оцінки військових зусиль України та занепокоєння щодо війни

Американці неоднозначно оцінюють військові зусилля України. Лише 11% вважають, що оборонні зусилля Києва розгортаються дуже добре. Понад удвічі більше (26%) вважають, що ці зусилля розвиваються не дуже добре або зовсім не добре. Близько чотирьох з десяти (42%) заявили, що ці зусилля розгортаються певною мірою добре.

Республіканці дещо песимістичніше оцінюють стан оборони України, ніж демократи. Близько третини республіканців (32%) вважають, що військові зусилля Києва розвиваються не дуже добре, порівняно з 21% демократів.

Майже половина демократів (47%) вважають, що оборона України розгортається досить добре. Близько чотирьох з десяти республіканців (39%) вважають так само.

Американці висловлюють низку занепокоєнь, пов'язаних з російсько-українською війною:

  • 51% кажуть, що вони надзвичайно або дуже стурбовані тим, що війна триватиме багато років;
  • майже така ж частка (50%) вкрай або дуже стурбовані тим, що Росія вторгнеться в інші країни регіону;
  • дещо менше опитаних американців принаймні дуже стурбовані тим, що Україна зазнає поразки (43% надзвичайно або дуже стурбовані), а також тим, що підтримка Києва з боку США та НАТО може призвести до війни Вашингтона з Росією (41%).

Демократи значно частіше, ніж республіканці, заявляють про стурбованість можливістю вторгнення РФ в інші країни Європи, а також тим, що Україна може програти і її захопить Москва.

Шість із десяти демократів кажуть, що вони надзвичайно або дуже стурбовані тим, що Росія вторгнеться в інші країни регіону. Приблизно чотири з десяти республіканців (42%) висловили таку ж думку. 

Більшість демократів (56%) кажуть, що вони вкрай або дуже стурбовані тим, що Україна зазнає поразки і її захопить Росія, порівняно з 33% республіканців. Занепокоєння демократів щодо можливості поразки України дещо зросло з 2022 року.

Республіканці (45%) висловлюють дещо більшу стурбованість, ніж демократи (38%), що підтримка України з боку США й НАТО призведе до прямої війни між Штатами та Росією. Занепокоєння серед представників обох партій більше, ніж два роки тому.

Нове опитування Pew Research Center, в якому взяли участь 9 424 дорослих американців, проводилося з 1 по 7 липня 2024 року, до того, як президент США демократ Джо Байден оголосив про вихід із виборчих перегонів. 

Цього року в США відбудуться вибори президента, очікується протистояння між потенційним кандидатом від демократів Камалою Гарріс і республіканцем Дональдом Трампом. Опитування наразі показують майже однакові рейтинги суперників. Детальніше про передвиборчу ситуацію в США розповідав Олег Шамшур у статті “Чи покарає Гарріс Трампа й чого ще очікувати Україні від Байдена цього року”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі