Дорого і неефектно: Defense Express про те, чи варто Україні запускати аеростати по території РФ

Поділитися
Дорого і неефектно: Defense Express про те, чи варто Україні запускати аеростати по території РФ © Defense Express
Експерти вважають, що краще використовувати дрони-камікадзе.

Виготовляти аеростати для запуску їх по території Росії дорого і неефективно. Натомість краще використовувати дрони-камікадзе. Про це йдеться у матеріалі Defense Express.

Видання зазначає, що після того, як росіяни почали використовувати свої аеростати з радіолокаційними відбивачами в Україні, в нашому інфопросторі почали звучати ідеї також використати "повітряні кульки" для доставки "бавовни" на територію РФ.

Експерти проаналізували таку ідею, провівши також аналогію з тим, що з 1942 по 1944 рік Велика Британія вела операцію Outward, випустивши майже 100 тисяч метеозондів із вибухівкою для атак енергосистеми нацистської Німеччини. Щодня британці випускали на територію Німеччини від 500 до 2000 таких аеростатів. Затрати на операцію були понад 100 тисяч фунтів стерлінгів, підтверджений збиток ворога – мінімум 10 млн фунтів стерлінгів.

Видання зазначає, що якщо взяти до уваги індекс інфляції, навряд чи навіть сучасна Велика Британія могла б собі дозволити затрати на операцію Outward, адже на виготовлення майже 100 тисяч аеростатів потрібна величезна кількість нейлону та вибухівки (що особливо гостро також в умовах сучасної України).

Експерти не виключають, що ефект від "засилки" аеростатів з "бавовною" виявиться зворотнім, і росіяни почнуть активніше посилати свої "повітряні кульки", в тому числі – для ударів по нашій інфраструктурі. Тим більш з радянських часів в армії РФ залишилось декілька типів аеростатів, які можуть нести різні види корисного навантаження. Наприклад, аеростати із радіолокаційними відбивачами можуть служити як "мішені" для ППО або ж як лише допоміжний засіб для стеження за засобами ППО. 

«Оскільки ми говоримо про завдання реальних збитків та втрат ворогу, можливо варіант "засилки" аеростатів з "бавовною" на територію РФ в принципі не варто розглядати в практичній площині. А натомість краще зосередитись на перевірених та надійних варіантах, як то дрони-камікадзе із великою дальністю польоту», – йдеться у тексті Defense Express.

Нагадаємо, вперше російські аеростати з прикріпленими до них кутовими відбивачами у небі над Україною виявили 12 лютого. Нагадаємо, цю інформацію підтвердив спікер ПС ЗСУ Юрій Ігнат, зазначивши, що такі літаючі об’єкти окупанти використовують для проведення розвідки, та додавши, що ситуація під контролем Повітряних сил ЗСУ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі