Допомога Україні повинна відповідати ситуації на фронті: сенатори США закликали продовжувати підтримувати Київ

Поділитися
Допомога Україні повинна відповідати ситуації на фронті: сенатори США закликали продовжувати підтримувати Київ © unsplash.com/reinf
Сенатори Марк Келлі і Теммі Дакворд консультувати адміністрацію Байдена щодо допомоги Києву.

Американські сенатори-демократи Марк Келлі і Теммі Дакворд закликали продовжувати надавати військову підтримку Україні у боротьбі з вторгненням РФ. Про це вони написали у статті для The New York Times під назвою “Ми були на передовій. Ми знаємо, що потрібно Україні”.

Обидва сенатори свого часу брали участь у бойових діях.

“Часто за перші 24 години конфлікту ви дізнаєтеся про своїх ворогів більше, ніж за роки їх вивчення. Це однозначно стосується України. На початку війни Росія мала одну з найбільших армій у світі, і вважалося, що Росія пройде через Україну і візьме Київ за кілька тижнів, якщо не днів. Цього не сталося. Обмеженість російської військової техніки, підготовки і дисципліни стала очевидною дуже швидко - так само, як і сила української рішучості”, - йдеться у статті.

“Проте, з перших днів конфлікту ми обидва бачили, що військова допомога з боку Сполучених Штатів буде критично важливою для перемоги України у цій війні. Протягом останніх 17 місяців ми консультували адміністрацію (президента США Джо - ред.) Байдена, закликаючи її постійно оцінювати і переосмислювати мінливі реалії на лінії фронту, аби зрозуміти, що потрібно Україні, а потім швидко це надати”, - зазначають сенатори, додаючи, що США повинні залишатися відданими справі забезпечення України ракетами, артилерійськими снарядами та іншими боєприпасами, які на цьому етапі війни можуть стати вирішальним фактором у прийнятті командиром рішення про атаку. 

“І ми повинні робити це, аналізуючи, де нові можливості, такі як сучасні винищувачі, можуть дати Україні перевагу”, - наголошують вони.

“Ми почули президента Володимира Зеленського та зустрілися з іншими українськими посадовцями, і нам стало зрозуміло, що Україна потребує не лише зброї та боєприпасів, а й інших, новітніх можливостей, які можуть вирішальним чином змінити напрямок конфлікту, що швидко розвивається”, - йдеться у статті.

Сенатори пояснюють, що війна динамічна і ситуація на полі бою змінюється: у перші тижні війни ракети Javelin і Stinger були потрібні, щоб нівелювати перевагу російської бронетехніки та авіації. Потім - далекобійна, мобільна артилерія для ураження російських позицій. Після цього - високомобільні артилерійські системи залпового вогню для ураження стратегічних цілей в глибині російського тилу, а потім - основні бойові танки, щоб розбити їх.

“Не кожна система озброєння може бути взята зі складу і швидко застосована на полі бою. Це, безумовно, стосується і F-16”, - зазначають сенатори.

“Нам знадобилися сотні годин, щоб навчитися керувати літаком, і ще більше, щоб опанувати різноманітні місії, які нам доводилося виконувати, чи то скидання бомб на ціль, чи то проведення бойових пошуково-рятувальних операцій. Саме тому в березні ми закликали Пентагон проаналізувати, що потрібно для підготовки українських пілотів і техніків на сучасних винищувачах F-16, які замінять застарілі винищувачі типу МІГ-29, і зрозуміти їхнє специфічне використання в контексті цієї війни”, - пишуть сенатори.

Минулого тижня Сполучені Штати підтвердили готовність підтримувати своїх союзників у навчанні українських пілотів керувати винищувачами F-16 американського виробництва.

За їхніми словами, у всіх цих випадках Сполученим Штатам доводилося оцінювати не лише те, чи буде певна зброя ефективною, але й те, наскільки важливим є кожен із пріоритетів відносно інших, як швидко можна навчити українців користуватися цією зброєю і чи можна буде підтримувати обладнання впродовж війни. Чим складніша система, тим складніше підтримувати її в робочому стані. 

“Такою ж оцінкою керувалася адміністрація, приймаючи рішення про надання Україні касетних боєприпасів… Ця зброя допоможе Україні провести успішний контрнаступ і забезпечить її військових достатньою кількістю боєприпасів для самозахисту”, - йдеться у статті.

“Дехто критикуватиме наші рішення як надто повільні; інші скажуть, що вони заходять надто далеко. Важливо те, що Сполучені Штати продовжують лідирувати в підтримці Києва - адже навіть коли війна триває вже другий рік, ставки не знизилися ні на дюйм”, - пишуть сенатори.

“Життєво важливо, щоб він (глава Кремля Владімір Путін - ред.) зазнав поразки. Світ, у якому переможе Україна, є безпечнішим. Це світ, в якому ми зможемо ще більше зміцнити альянс НАТО і створити оборону проти таких тиранів, як Путін. Зараз, як ніколи, ми повинні залишатися непохитними у своїй вірі в український народ і не зупинятися у нашій роботі, щоб надати йому необхідну підтримку.”, - наголошують сенатори США.

Раніше повідомлялося, що США готують новий пакет військової допомоги Україні на 400 млн доларів. Загалом з початку повномасштабного вторгнення РФ, Сполучені Штати Америки надали Україні військової допомоги на 41 мільярд доларів.

Новий пакет включає низку боєприпасів – від ракет для систем HIMARS та ЗРК NASAMS  до ПЗРК Stinger  та Javelin.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі