Воєнний стан: скільки отримують солдати строкової служби

Поділитися
Воєнний стан: скільки отримують солдати строкової служби © mil.gov.ua
Юристи пояснили на які виплати вони можуть претендувати. 

Народні депутати України в першому читанні проголосували за проєкт закону № 9342 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань, пов’язаних із проходженням військової служби під час дії воєнного стану. Серед змін, які має внести законопроєкт – запровадження додаткових виплат строковикам у розмірі 6 000 гривень щомісяця – пропорційно часу проходження військової служби.

Фахівці «Юридичної сотні» розповіли на які виплати можуть претендувати військовослужбовці строкової служби зараз, пише NV.

Як пояснили юристи, з 24 лютого 2022 року для строковиків була встановлена додаткова винагорода за проходження військової служби. Спершу це була лише винагорода до 100 тис. грн у випадку участі в бойових діях, потім строковиків було виключено з винятків щодо виплати додаткової винагороди у розмірі 30 тис. грн під час воєнного стану. Тобто з березня 2022 року вони отримували додаткову винагороду в розмірі 30 тис. грн, незалежно від участі в бойових діях.

З лютого 2023 року така додаткова винагорода виплачується у розмірі 30 тис. грн:військовослужбовцям, які виконують бойові або спеціальні завдання згідно з бойовими наказами або розпорядженнями, в розрахунку на місяць пропорційно часу виконання бойових або спеціальних завдань. Тут, на відміну від абзацу про винагороду в розмірі до 100 тис. грн, строковики не зазначені.

Станом на зараз оплата строковикам, які не беруть участь у бойових діях, зводиться до посадового окладу, що складає від 350 до 700 грн — залежно від тарифного розряду.

Як пояснили юристи, відповідно до постанови КМУ № 704, розміри посадових окладів, окладів за військовими або спеціальними званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб розраховуються, виходячи з розміру 1762 гривні, та визначаються шляхом множення на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14. Додаток 12 стосується безпосередньо строковиків. Він передбачає тарифні коефіцієнти від 0,2 до 0,4. Тому і виходить така сума.

Чи можуть строковики, що проходять службу, шукати інший заробіток

За словами юристів, обмеження щодо суміщення чи іншої зайнятості, поширюється лише на військових посадових осіб ЗСУ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації та інших утворених відповідно до законів військових формувань.

Воно не поширюється на:

  • військовослужбовців строкової військової служби;
  • курсантів вищих військових навчальних закладів;
  • курсантів вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути;
  • курсантів факультетів, кафедр та відділень військової підготовки.

Тобто на законодавчому рівні строковики не підпадають під вказане обмеження. Однак на практиці, перебуваючи у визначеному місці та виконуючи обов’язки військової служби, поєднувати зайнятість видається надзвичайно складно.

На думку фахівців, оптимальним виходом могло б бути продовження військової служби за контрактом, із виплатою повноцінного грошового забезпечення. Проте тут все залежить від бажання строковика, а також — від командира, який має право на укладання контракту.

Окрім посадового окладу, перебуваючи на службі, військовослужбовці строкової військової служби отримують форму та забезпечуються харчуванням.

Нагадаємо, які виплати отримує військовослужбовець при звільненні з військової служби. Основні правила нарахування діють із 2018 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі