Глава Української держави Володимир Зеленський заявив на брифінгу 15 березня, що в питанні 30-денного припинення вогню в Україні важливо, щоб США не йшли на ультиматуми РФ.
"Найголовніше — ані США, ані комусь іншому не йти на російські "але". Тому що це припинення вогню терміном на 30 днів, це не вічність, це тиша, шанс для всіх сторін продемонструвати своє бажання завершити війну або навпаки", - вказав він.
Президент наголосив, що важливо вказати чіткий термін припинення вогню.
"Може, не 30 днів, ну може трішки більше знадобиться, але дуже важливо, щоб був той чи інший термін в угоді про тишу, або не угоді, а домовленості", - сказав Зеленський.
За його словами, РФ прагне мати сильнішу позицію перед тимчасовим перемир'ям. Зеленський також додав, що, якщо Москва не погодиться на припинення вогню, то вона не погоджується не із пропозицією України, а з пропозицією США.
Зеленський підкреслив, що в разі, якщо Путін порушить режим припинення вогню, то Україна продовжить себе захищати.
Після перемовин у Саудівській Аравії Україна заявила про готовність до встановлення 30-денного припинення вогню на фронті. Держсекретар США Марко Рубіо зауважив, що тепер "м'яч на боці Росії". Російський диктатор Владімір Путін заявив, що Росія підтримує припинення вогню в Україні, але "є нюанси". Він наголосив, що Україна не повинна проводити мобілізацію та військову підготовку, а також отримувати зброю від союзників.
За інформацією WP, засекречені доповіді американської розвідки, в тому числі станом на початок березня, ставлять під сумнів готовність Путіна припинити війну проти України. Згідно з оцінками, глава Кремля не відмовився від своєї “максималістської мети” — домінування над Україною.