Протягом декількох місяців Захід відкрито радів помилкам і прорахункам росіян у їхній агресивній війні проти України. І небезпідставно.
Президент Росії Владімір Путін хотів ослабити НАТО, але натомість він його зміцнив. Путін сподівався роз'єднати ЄС, але союз тримається і зберігає спільну позицію. Автократ у Кремлі зробив ставку на швидкий розпад України, але вона вистояла, - пише німецьке видання Die Welt. Список можна продовжувати. А як щодо іншої сторони?
Помилки і хибні уявлення з західного боку не менш серйозні. Захід вважав, що зможе поставити Росію на коліна за допомогою санкцій, але вона досі стоїть. США і Європа розраховували на ізоляцію російського уряду в світі. Але у Москви все ще стільки контактів, що про ізоляцію, самоізоляцію і політичний «карантин» насправді не може йти мова. Схожа ситуація і з весняним наступом України.
Київ і його західні союзники сподівалися, що підготовка і озброєння українських солдатів в США і Європі принесуть швидкі результати. Але цього не сталося. Весняний наступ перетворився в літній, а тепер стає осіннім. Тим не менш, українські військові не досягають жодного прогресу. Вони не здобувають жодних вирішальних позицій. У своєму скрутному становищі Київ тепер вимагає ракет середньої дальності. Зокрема, у Німеччини він просить крилаті ракети Taurus.
«Не треба бути Клаузевіцем, щоб зрозуміти: ці ракети не мають нічого спільного з наступальними діями. З ними неможливо відвоювати окуповані території. Для цього Україні знадобилося б у кілька разів більше артилерії. Але у неї немає цієї зброї в необхідній кількості. При цьому втрати з обох сторін високі. Однак Москва - на відміну від Києва - може спиратися на численні резерви. Тому бажання Києва отримати ракети - це, перш за все, прояв безпорадності», - пише Die Welt.
Видання додає, що в кінці війни Україні, швидше за все, не вдасться вигнати Росію зі своєї території. З іншого боку, спроба Москви повністю зламати Київ провалиться завдяки військовій допомозі Заходу. Висновок жорстокий: ця війна буде мучити всіх ще довго. Вона буде ставати все більш запеклою і кривавою.
«Залишається тільки сподіватися, що Києву вдасться завдати росіянам стільки ударів, що їм рано чи пізно стане несила контратакувати. Але навіть в цьому немає впевненості. На жаль», - робить висновок німецьке видання.