«Діди» на війні: як воюють пенсіонери

Поділитися
Офіційно цих добровольців так і не взяли до війська, але це їх не спинило.

Артилерійський підрозділ «Степові вовки», який складається із добровольців та офіційно не входить до складу Збройних сил України, особливий тим, що до нього входять переважно чоловіки старші 60 років, та діє за рахунок благодійних фондів.

«Ми... живемо завдяки пенсійному фонду», - жартома розповів Reuters  68-річний командир підрозділу з позивним «Дід» Олександр Таран.

Його підлеглі вважаються занадто старими для призову в армію, але все ще хочуть воювати. Часто це колишні військові АТО, які вже мали бойовий досвід. Також до «степових вовків» потрапляють і молоді чоловіки, яких не взяли в ЗСУ, оскільки визнали непридатними.

Командир Таран каже, що його підрозділ намагався офіційно приєднатися до Збройних сил України, щоб безпосередньо отримувати боєприпаси і зарплату, але безуспішно. Тим не менше на полі бою «діди» виконують накази польових командирів і співпрацюють з іншими військами, роблячи свій внесок у військові зусилля, попри відсутність офіційної підтримки з боку армії.

Підрозділ фінансується за рахунок пожертв і отримує на озброєнні несправні установки, які військові ремонтують власноруч, а також іншу зброю, захоплену у ворога. А ще вони переробляють несправні снаряди на бойові. І те, і інше їм доставляють фронтові війська. Частину «Степові вовки» після ремонту залишають собі, а частину повертають іншим підрозділам.

«Командири, які надають нам мішені, задоволені», - каже 63-річний боєць з позивним «Зорро».

Він зазначає, що підрозділи часто допомагають їм із боєприпасами та іншим спорядженням.

Олександр Таран, який пішов на війну ще у 2014 році, каже, що примус навряд чи замінить справжній ентузіазм потенційного рекрута.

«Бийте його палицею, якщо хочете, але він не буде воювати. Якщо людина хоче, вона може і 100 років виконувати свої завдання і знищувати ворога», - говорить він про своїх бійців.

Нагадаємо, 23 квітня українські консульства за кордоном припинили надання послуг військовозобов'язаним чоловікам. Уже наступного дня Кабінет міністрівзаборонив пересилати за кордон оформлені паспорти громадянина України та закордонні паспорти чоловікам призовного віку. Однак виключення передбачаються для чоловіків, яким дозволено перетинати кордон.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі