Держспецзв’язку попередив про високий ризик кібератак у найближчі дні

Поділитися
Держспецзв’язку попередив про високий ризик кібератак у найближчі дні © unsplash/ikukevk
Що варто знати керівникам компаній та установ, щоб уберегтися?

Враховуючи події двох попередніх років, урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події CERT-UA Держспецзв’язку попереджає про високий ризик кібератак 23 і 24 лютого.

Команда CERT-UA повідомляє, що на випередження вжила заходів для захисту низки українських організацій урядового та енергетичного секторів від кібератак.

Водночас, аналіз кібератак за початок 2024 року вказує, на що потрібно звернути увагу фахівцям з кіберзахисту та інформаційної безпеки державних установ чи компаній:

  • Зловмисники отримували доступ до систем заздалегідь, використовуючи скомпрометовані VPN-аккаунти, недоліки налаштувань або вразливості програмного забезпечення.
  • Групи UAC-0028 (APT28) та UAC-0003 (Turla) намагалися шпигувати за силами безпеки і оборони України, використовуючи модифіковане шкідливе програмне забезпечення KAZUAR.
  • Найактивнішою загрозою стала група UAC-0050, пов'язана з російськими правоохоронними органами. Їхня активність зросла після повномасштабного вторгнення Росії в 2022 році.
  • UAC-0050 використовує п'ять видів шкідливих програм: REMCOS RAT,QUASAR RAT, VENOM RAT, REMOTE UTILITIES та LUMMASTEALER.
  • Халатність керівництва та персоналу державних установ часто сприяє успіху ворожих кібератак.

При цьому, наголошують у Держспецзв’язку, власники системи допускають одні й ті самі помилки: відсутність двофакторної автентифікації, відсутність сегментації мережі, насамперед, в частині обмеження адміністративного (привілейованого) доступу, відсутність управління поверхнею атаки - вразливе програмне забезпечення, "відкриті порти" та ін.

Нагадаємо, одна з масштабних ворожих хакерських атак відбулася 12 грудня 2023 року — на українського мобільного оператора "Київстар". Тоді у користувачів перестав працювати інтернет і зник зв'язок. Через деякий час припинили коректне функціонування й інші сервіси — "ПриватБанк", "Ощадбанк" та Monobank. Наслідки цієї атаки фахівці зуміли подолати лише за кілька днів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі