Секретар Рада національної безпеки і оборони України Олексій Данілов натякнув, що в наших захисників можуть з’явитися бойові безпілотники з дальністю польоту в понад три тисячі кілометрів. Це означає можливість переміщення до Москви, Санкт-Петербургу, Казані, Єкатеринбургу, Тюмені та кількох інших великих міст РФ.
“«Український рій» «імені Матіаса Руста» – десятки моделей, тисячі дронів. Ударні БПЛА на озброєнні ЗСУ дальністю польоту більш як 3000 км”, – написав він у Twitter.
Данілов доповнив пост фотографією легкого літака німецького спортсмена-пілота Матіаса Руста на Красній площі в Москві.
У 1987 році льотчик безперешкодно пройшов сотні кілометрів у повітряному просторі СРСР, обійшовши всю радянську протиповітряну оборону, і приземлився в центрі російської столиці. Згодом його арештували за кількома звинуваченням та ув’язнили на понад рік.
«Український рій» «імені Матіаса Руста» – десятки моделей, тисячі дронів. Ударні БПЛА на озброєнні ЗСУ дальністю польоту більш як 3000 км.
— Oleksiy Danilov (@OleksiyDanilov) March 29, 2023
1987 рік, червона площа, москва, літак, Руст. pic.twitter.com/iAXhDLNn4C
Днем раніше міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що Україна вже сформувала три ударні роти БПЛА. Наприкінці минулого року також стало відомо про роботу "Укроборонпрому" над створенням дронів-камікадзе, які нагадуватимуть іранські Shahed і матимуть дальність польоту 1000 кілометрів.
На думку багатьох, дрони – саме та, ледь не міфічна зброя, яка допоможе Україні виграти війну. Чимало людей наївно думають, що дрони – це гранично просто, доступно, можна їх робити в першому-ліпшому гаражі та навіть пристойно на цьому заробити. Більшість просто радіють, наче діти, коли до Росії щось долітає, десь бахкає й на перевірку виявляється українським ударним дроном. Що це за дрони? Які і скільки їх нам справді потрібно, аби вони стали масовою грізною зброєю? Про це – у статті Юрія Касьянова "Чи допоможуть дрони виграти війну?".