"Чорні шершні" летять в Україну: що відомо про дрон-крихітку Black Hornet

Поділитися
© Forsvarsdepartementet i Noreg
США в новому пакеті передадуть українським захиникам маленькі безшумні дрони-розвідники.

У вівторок Міністерство оборони США оголосило про виділення Україні додаткової військової допомоги в розмірі $400 мільйонів, зокрема ракет протиповітряної оборони, бронетехніки та невеликих безпілотників-розвідників Black Hornet («Чорний шершень»).

Black Hornet — це розробка норвезької компанії Prox Dynamics. Невеликий дрон вертолітного типу і разом з батареєю важить всього 18 грамів і може працювати без підзарядки упродовж 25 хвилин.  Ще стільки ж потрібно, щоб зарядити його до 90-100%. При діаметрі основного гвинта в 120 мм, безпілотник розвиває швидкість понад 20 кілометрів на годину. Дальність його польоту – близько 2 кілометрів. Вбудована камера дозволяє оператору отримувати повноцінні відео і фотографії. Передові технології електрооптичного та інфрачервоного бачення в апарата — одні з кращих.

Розвідувальний мікродрон використовується для спостереження, а тому створений не лише крихітним за розміром, але й з неймовірно низьким рівнем шуму. В умовах ведення бою політ Black Hornet зовсім непомітний, пристрій навіть може пролетіти у вікно будівлі.

До комплекту входять два БпЛА: поки один літає, інший встигає зарядити акумулятори. Пристрій не вимагає сильної залученості оператора для керування польотом, оскільки має режими автопілота та може слідувати заздалегідь визначеному маршруту.

  • Розмах ротора 120 мм;
  • Маса 16 грамів (разом з камерою);
  • Максимальна швидкість 10 м/с;
  • Тривалість польоту до 25 хвилин;
  • Цифрова лінія передачі даних перевищує 1000 метрів прямої видимості;
  • GPS або візуальна навігація по відео;
  • Автопілот з автономними і керованим режимами;
  • Слідування заздалегідь розробленим маршрутам;
  • Керовані електрооптичні камери;
  • Онлайн відео і фотознімки

«Чорний шершень» перебуває на озброєнні британської армії і брав участь в операції «Herrick» в Афганістані, де здійснював фото- та відеофіксацію позицій ворога.

Ці «крихітки» вже  використовується в Україні: їх нашим захисникам передали уряди Великої Британії та Норвегії, і мають схвальні відгуки від військових.

В Росії пів року тому повідомляли про розробку дрона-суперника «Шершня» —  «Шмеля», однак досі його не показали. Зрештою, там оголосили про створення  міні-дрона «Вектор-75», однак, як і у випадку з так званими «Геранями», які насправді є іранськими «Шахедами», цей дрон виявився аж ніяк не російським, а китайським.

Як повідомлялось, в Україні запустили серійне виробництво розвідувальних безпілотних авіаційних комплексів літакового типу Sirko, розроблених харківськими інженерами.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі