Російські війська знову почали облаштовувати стаціонарні артилерійські вогневі позиції, чого не ризикували робити від початку 2023 року. Тепер вони повернулися до минулорічної практики, оскільки через нестачу снарядів ЗСУ мають обмежені можливості завдавати контрбатарейні ударів.
Такими спостереженнями у черговому своєму звіті поділився Американський Інститут вивчення війни ISW. Дослідники посилаються на дані з відкритих джерел, зокрема ті, які опублікувала українська організація Frontelligence Insight.
У Frontelligence заявили, що російські сили почали зосереджувати свою артилерію подібним чином у січні 2024 року, і це свідчить про те, що українські сили знову відчувають брак артилерійських боєприпасів. Українські сили не мають достатньої кількості снарядів для ефективного контрбатарейного вогню. Відсутність українського контрбатарейного вогню дозволяє російській артилерії руйнувати українські міста.
У Frontelligence кажуть, що повноцінною заміною артсистемам українські безпілотники бути не можуть – здебільшого їм бракує дальності, щоб вразити численні російські артилерійські установки, розташовані на відстані 15-24 кілометрів від лінії фронту.
ISW наголошує, що нестача артилерії та затримка західної військової допомоги може поставити ЗСУ приймати дуже важкі рішення, визначаючись із пріоритетними напрямками артилерійських ударів.
Раніше повідомлялося, що вчора, 2 лютого, під артилерійським вогнем агресора опинилися понад 100 населених пунктів дев’яти українських регіонів.