Чому американські безпілотники не змогли змінити хід війни в Україні — WSJ

Поділитися
Чому американські безпілотники не змогли змінити хід війни в Україні — WSJ © Getty Images
Україна використовує альтернативні варіанти дронів з Китаю.

Компанія Skydio з Кремнієвої долини відправила сотні своїх найкращих безпілотників в Україну, щоб допомогти в боротьбі з російською армією. Справи пішли не дуже добре. Дрони Skydio збилися з курсу і були втрачені, ставши жертвами російських засобів радіоелектронної боротьби. Відтоді компанія повернулася до розробки нових безпілотників. Дрони американського виробництва, як правило, дорогі, проблемні і їх важко ремонтувати, кажуть керівники компаній з виробництва БПЛА, солдати на передовій, київські урядовці та колишні співробітники американських оборонних відомств, зазначає The Wall Street Journal.

"Українські урядовці вважають, що безпілотники американського виробництва є крихкими й нездатними протистояти російським технологіям глушіння і блокування GPS. Іноді вони не могли злетіти, виконати місію або повернутися додому. Американські безпілотники часто не можуть літати на заявлені відстані або не можуть нести значне корисне навантаження", — пише The Wall Street Journal.

Газета також повідомляє, що не знайшовши належних рішень на Заході, Україна звернулася до дешевшої китайської продукції, щоб поповнити свій арсенал. Багато американських комерційних безпілотників коштують на десятки тисяч доларів дорожче за китайські моделі.

Китайська компанія DJI виявилася найпопулярнішим брендом БПЛА для військових України. У заяві DJI йдеться про те, що вона намагається обмежити використання своїх безпілотників під час бойових дій, але не може контролювати, як дрони використовують після їх придбання.

"DJI категорично засуджує використання своєї продукції для заподіяння шкоди в будь-якій точці світу", — йдеться в заяві компанії.

США назвали DJI китайською військовою компанією та інструментом стеження для Пекіна, що DJI заперечує. Пентагон заборонив використання дронів DJI у збройних силах США, а законодавство Конгресу виступає проти нових моделей DJI в США.

Нагадаємо, що в Україні також діє власне виробництво безпілотників. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що вже близько 200 компаній виготовляють дрони. Крім того, Україна розробляє ударні безпілотники зі штучним інтелектом за підтримки Заходу. Наведення на ціль відбуватиметься без участі оператора.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі