Військові Владіміра Путіна знову розпочали наступ на Харків. Проте Україна майже не має можливостей завдати удару у відповідь, і це є результатом політики Байдена.
Президент заборонив Україні використовувати американську зброю для ударів по російській території. Практичним наслідком цього є надання російським військовим безпечного укриття. Росіяни можуть накопичувати війська й зброю поблизу України. Потім Путін може розгорнути дефіцитні оборонні системи в інших місцях, будучи впевненим, що все всередині Росії в безпеці, завдяки попереднім умовам Байдена, повідомляє The Wall Street Journal.
Минулого місяця Конгрес ухвалив нове фінансування допомоги для України, включаючи артилерійські боєприпаси та боєприпаси для протиповітряної оборони. Україна потребує снарядів для лінії фронту і засобів протиповітряної оборони, щоб захистити свою військову і цивільну інфраструктуру від російських ракет.
"Але посилення протиповітряної оборони — це не стратегія, яка допоможе Україні перемогти або навіть посилити свої важелі впливу за столом переговорів з Путіним", — пише The Wall Street Journal.
Байдену доведеться зняти своє ембарго проти України, щоб завдати удару по Росії. Це також означатиме надання високоточних ракет дальнього радіусу дії в достатній кількості, які можуть відвернути російський наступ і поставити під загрозу російські сили в Криму.
Путін виступав із завуальованими погрозами ескалації щоразу, коли США надавали нову зброю. Команда Байдена, можливо, більше турбується про наслідки того, що дозволить Путіну використовувати ядерний шантаж для того, щоб залякати США і змусити їх відмовитися від захисту своїх інтересів.
"Конгрес задовольнив запит Байдена на військову допомогу. Якщо його обмеження щодо України призведуть до перемоги Росії, він не зможе розгорнути свою звичну схему звинувачення республіканців MAGA", — підсумувала газета.
Нагадаємо, що Пентагон також не дозволяє Україні використовувати американську зброю для завдання ударів по території Росії. Ситуація у Харківській області, погіршення в якій США нещодавно визнали наслідком зволікання з відправкою підтримки, не змінила рішення Пентагону. Натомість державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Америка не є прихильниками використання наданої ними зброї по території Росії, але Україна сама має вирішувати, як її використовувати.