Бронювання працівників: з чим пов’язані зміни з 1 грудня

Поділитися
Бронювання працівників: з чим пов’язані зміни з 1 грудня © 23 окрема механізована бригада / Facebook
Пояснення дали у ТЦК та СП.

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про зміну критеріїв бронювання працівників від мобілізації та критеріїв для підприємств щодо отримання критичності.

Начальник сектору оборонно-мобілізаційної роботи Сумського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Сергій Монукало розповів в інтерв'ю «Суспільному», що змінилося з 1 грудня та які причини цих змін.

«Був проведений аудит, коли з'ясувалось, що на деяких підприємствах, які намагались зловживати, виявилось по 100% військовозобов'язаних заброньованих. Частина заброньованих по 45-й постанові, частина заброньованих по 76-й. І сукупно 100% заброньованих. А завдання і функції, які покладені або критична, або виконання мобзавдань при аудиті не виявили таких. З цією метою було нововведення, щоб не було ніяких корупційних складових. Всі бронювались через портал «Дію»,– розповів він.

Сергій Монукало нагадав про що йдеться у цих постановах

«45-та постанова – це безпосередньо оформлюється бронювання територіальними центрами комплектування. Сюди входять органи місцевого самоврядування та інші структури, які виконують мобілізаційні завдання або прямі замовлення з Міністерства оборони військовими частинами. Що собою передбачає мобзавдання? Це надання певних послуг. За ті послуги оформлюються акти виконаних робіт, як це перевіряється і Міністерством оборони або інша складова Сил оборони перераховує кошти цьому підприємству. Якщо його не виконують, значить ті люди не підлягають бронюванню по цій постанові. Органи місцевого самоврядування бронюються по переліках посад і професій, теж визначені Кабінетом Міністрів. І друга – 76-та постанова, це підприємства, які визначаються критичними. Критичність підприємств визначають два органи у нас: або органи місцевого самоврядування, обласна військова адміністрація, або по направленості бронюється Міністерством економіки по галузях, тобто по галузевих комісіях. І там є відповідні критерії, такі як заробітна плата, один із параметрів, який наразі підвищений. Друге – це відсутність заборгованості по сплатах податків. І третє – виконання певних завдань, для визначення критичності», – зазначив він.

Нагадаємо, чи дозволяється виїзд за кордон заброньованим чоловікам.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі