18 жовтня 2023 року президент Росії Владімір Путін оголосив, що РФ почне патрулювання у східній частині Чорного моря з використанням літаків МіГ-31І, озброєних балістичними ракетами повітряного базування Х-47М2 "Кинджал”. Британська розвідка оцінила мету заяви Путіна.
Обґрунтовуючи таке рішення, глава Кремля посилався на нещодавнє посилення морської присутності США у східному Середземномор'ї з наміром тримати під загрозою судна Штатів за допомогою системи озброєнь з оголошеною дальністю дії до 2000 кілометрів.
Ця заява відповідає типовій російській риториці, спрямованій на внутрішню аудиторію, яка називає Захід агресором, а дії Росії представляє як необхідні для захисту держави, каже британська розвідка.
Окрема згадка Путіним ракети "Кинджал" та її можливостей майже напевно була зроблена зі стратегічною метою, щоб продемонструвати, що Росія залишається здатною виробляти і експлуатувати нову зброю, попри продовження війни проти України.
Ракета "Кинджал" фактично залишається на стадії експлуатаційних випробувань, а її ефективність в Україні на сьогодні є низькою, заявили в Міноборони Британії.
На папері ракета “Кинджал” залишається дуже потужною, здатною літати на гіперзвукових швидкостях і уникати сучасних систем протиповітряної оборони, хоча майже напевно потребує значного вдосконалення в тому, як Росія використовує її для реалізації цього потенціалу.
Latest Defence Intelligence update on the situation in Ukraine – 21 October 2023.
— Ministry of Defence 🇬🇧 (@DefenceHQ) October 21, 2023
Find out more about Defence Intelligence's use of language: https://www.gov.uk/government/news/defence-intelligence-communicating-probability
🇺🇦 #StandWithUkraine 🇺🇦 pic.twitter.com/rMukSoS2Xd
Раніше повідомлялося, що Україна настільки сильно вдарила по російському Чорноморському флоту, що Москва передислокувала його частину з Криму, що дозволило Києву знову відкрити свої порти для зернових суден, попри погрози Росії про блокаду.
Чому російське військово-морське командування вирішило розмістити кораблі ЧФ в абхазькому порту Очамчира? Чи зможуть вони погрожувати Україні звідти? І якою є позиція проросійського уряду Грузії? Відповіді на ці запитання — в статті Володимира Кравченка «Чи забере Росія свій флот із Криму?».