Brimstone 2: На що здатні ракети, які Україні поставить Велика Британія

Поділитися
Brimstone 2: На що здатні ракети, які Україні поставить Велика Британія © gizmodo.com
Боєголовка сама "шукає" бронетехніку ворога.

Вчора стало відомо про те, що Британія надасть Україні партію з 200 ракет Brimstone, які призначені для знищення бронетехніки ворога. Про це заявив міністр оборони країни Грант Шаппс.

Сьогодні, 22-го лютого, я можу оголосити про нову партію з 200 протитанкових ракет Brimstone як подальше посилення захисту України", - повідомив посадовець.

Brimstone - це високотехнологічна надзвукова ракета, розроблена міжнародним консорціумом MDBA для британської бойової авіації. Ракета надійшла на озброєння країни у 2005 році та широко використовувалася британськими ВПС в операціях в Афганістані, Лівії, а з грудня 2015 року – у Сирії.

Ракета Brimstone має активну радіолокаційну головку самонаведення, що дозволяє їй з великою точністю вражати цілі, що рухаються. Крім того, передбачено можливість лазерного наведення.

Загальна маса ракети складає 49 кг за довжини 1,8 метра. Максимальна дальність пуску може досягати 11,2 кілометри при максимальній висоті 6 кілометрів.

На відміну від аналогічних систем, бойова частина ракети Brimstone влаштована за тандемним принципом, що забезпечує більш ефективне ураження цілей із сучасними типами броні. При цьому відносно невелика зона ураження дозволяє знизити супутні збитки.

Вrimstone призначена для знищення масових скупчень бронетехніки супротивника як у статичному положенні, так і під час руху, а також одиночних цілей (танків, БМП, БТРів, катерів тощо). У цьому поразки групових цілей можливе ведення залпового вогню.

Ракети Brimstone працюють у двох режимах: за принципом "вистрілив і забув" та з лазерним доведенням до мети. Принцип "вистрілив і забув" забезпечується за допомогою активної головки радіолокації самонаведення міліметрового діапазону (за цим же принципом працюють американські протитанкові керовані ракети Javelin).

Принцип лазерного наведення на мету дозволяє вибрати конкретну найбільш пріоритетну мету і вже після пострілу направити ракету саме на неї (за цим принципом працюють українські протитанкові керовані ракети Стугна-П).

При довжині 1,8 метра та діаметрі 18 сантиметрів ракета важить 50 кг і може розвивати надзвукову швидкість ~450 м/с. Ракета має твердопаливний двигун та кумулятивну тандемну боєголовку, здатну пробивати динамічну броню.

Brimstone 2 – ракета другого покоління, поставлена на озброєння у 2016 році. Головна відмінність від базової версії полягає у більш продуктивному ракетному двигуні та новій боєголовці для використання нечутливих боєприпасів (тих, які не детонують при попаданні в них куль чи осколків та не реагують на теплові пастки чи вибухи). Це дозволяє ракеті на шляху до мети "не відволікатися" на сторонні вибухи, що є особливо актуальним в умовах інтенсивних бойових дій.

Серед інших відмінностей – модульна конструкція, покращений планер (корпус) та програмне забезпечення, що дозволяє програмувати ракету за більшою кількістю можливих траєкторій польоту та принципами вибору цілей.

Ракета програмується для пристосування до певних вимог кожного окремого завдання (можна запрограмувати ракету на враження цілей у чітко визначеному місці; або на ураження цілей з певною сигнатурою радіолокації, наприклад, патрульних катерів; або на підрив ракети в повітрі тощо).

Завдяки потужнішому двигуну та покращеній аеродинаміці планера дальність ураження ракети Brimstone 2 складає 60 км з літаків, 40 км з вертольотів та 10-12 км при запуску з наземних пускових установок (це викликано великими енерговитратами для набирання висоти). У ракети Brimstone 1 ці показники втричі менші.

Ракета Brimstone 2 була успішно інтегрована в реактивні винищувачі Tornado GR4 та Eurofighter Typhoon, а також ударний вертоліт AH-64E Apache. Наземний запуск здійснюється з модуля, встановленого на шасі мінівантажівки.

Очевидно, зараз йдеться про поставки Україні саме варіанту для наземного застосування. Про опцію авіаційного використання цих багатофункціональних ракет поки навряд можна говорити через несумісність з українськими літаками та гелікоптерами.

Як уже зазначалося, повітряними пусковими установками для ракет Brimstone є літаки Tornado GR4 та Eurofighter Typhoon, а також вертоліт AH-64E Apache, тоді як на озброєнні Повітряних сил ЗСУ є лише радянські літаки МіГ-29, Су-25, Су-24 та Су -27, а також гелікоптери Мі-24. Так як про адаптацію цих ракет для авіації нічого не відомо, можна припустити, що йдеться лише про наземне застосування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі