Болгарія не збирається відправляти свої війська в Україну

Поділитися
Болгарія не збирається відправляти свої війська в Україну Болгарія не планує відправляти свої війська в Україну © freepik/freepik
Там опираються на рішення парламенту.

Питання відправлення болгарських солдатів в Україну взагалі не стоїть на порядку денному. Про це заявив виконувач обов'язків прем'єр-міністра Дімітар Головчев після зустрічі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, пише БНР.

"Тема відправки болгарських солдатів в Україну - для мене це типовий приклад гібридної атаки та дезінформації. Така тема ніколи не обговорювалася у форматі НАТО і не обговорюється сьогодні. Нехай болгарські громадяни будуть спокійні, обговорення відправки болгарських солдатів в Україну немає", — сказав він.

Разом з тим, є можливість мобілізації у Болгарії за наказом НАТО. Однак Головчев наголосив, що його країна дотримується рішень парламенту на цю тему.

"НАТО не прагне конфлікту з Росією. Союзники мають вирішити, чи знімати обмеження щодо використання Україною західної зброї проти території Росії. Напад Росії є порушенням міжнародного права і це дає Україні право на самооборону", — наголосив у свою чергу генсек НАТО.

Про розміщення союзних зенітних ракет уздовж узбережжя у Болгарії також не йдеться, повідомив Головчев. Як відомо, це один із варіантів посилення східного флангу НАТО.

Столтенберг відповів, що є такі ініціативи, як посилення захисту повітряного простору, розміщення бойових груп в Болгарії та Румунії, а також проведення розвідувальних місій.

"І все це допомагає більш уважно стежити за тим, що робить Росія, і реагувати, коли небезпека зростає. Ми не бачимо прямої загрози нападу на країну НАТО. Але з урахуванням війни в Україні і того, що відбувається у Чорному морі, необхідно підвищити пильність на суші і в повітрі. НАТО прагне більше інвестувати у протиповітряну оборону, швидше розгортати відповідні можливості та продовжувати стежити за ситуацією на Чорному морі. НАТО залучено до конфлікту. НАТО має два завдання: по-перше, підтримати Україну і запобігти ескалації цього конфлікту (війни в Україні — Ред.)", — сказав генсек.

Зараз серед союзників тривають палкі дискусії про ймовірну відправку в Україну в майбутньому військ НАТО. Деякі партнери погодилися, що про їх участь в бойових діях мови бути не може, втім, в нашій державі вони можуть займатися іншим, наприклад, посиленням ППО, розмінуванням або ж навчанням ЗСУ безпосередньо на місці. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі