Блінкен намагався випитати у Лаврова, навіщо Росії війна з Україною

Поділитися
Блінкен намагався випитати у Лаврова, навіщо Росії війна з Україною © ТСН
Американські дипломати кажуть, що російська сторона відкидала будь-які пропозиції знайти дипломатичне рішення, Москва від самого початку хотіла тільки війну.

21 січня 2022 року Держсекретар США Ентоні Блінкен зустрівся з міністром закордонних справ РФ Сєргєєм Лавровим в Женеві, щоб поговорити про недопущення початку російського вторгнення в Україну. Він хотів випробувати всі дипломатичні можливості.

«В Женеві було надзвичайно вітряно. Я ще ніколи не бачив Женевське озеро таким неспокійним, воно було мов океан під час шторму. Я натякнув на це і сказав: «Знаєте, ми зобов’язані перевірити, чи зможемо ми заспокоїти моря, заспокоїти це озеро». Лавров  був не характерно зосереджений на своїй тезах. Експромтів не було, що геть на нього не схоже», - розповів Блінкен журналістам Politico.

Держсекретар додав, що хотів перевірити, чи можливо досягти якогось прориву, тому запропонував Лаврову провести якийсь час наодинці після зустрічі в складі своїх делегацій.

«Ми сиділи в кріслах приблизно за фут один від одного. Я запитав його: «Скажіть, що ви намагаєтеся зробити? Що насправді відбувається? Йдеться справді про ваші нібито занепокоєння щодо безпеки? Чи це щось теологічне, пов’язане з переконанням Путіна в тому, що Україна - не незалежна держава і її потрібно підпорядкувати Росії? Якщо перше, якщо з вашої точки зору це справді пов’язано з занепокоєннями Росії у сфері безпеки, що ж, тоді ми зобов’язані поговорити про них і про наші власні занепокоєння щодо поведінки Росії, тому що нам потрібно не допустити війну. Але якщо це друге, якщо йдеться про абсолютно недоречне переконання, що Україна - не окрема країна, і ви налаштовані підпорядкувати її Росії, тоді тут немає про що говорити». Він не зміг або не захотів дати мені пряму відповідь», - пригадав американський Держсекретар.

У свою чергу, посол США в ОБСЄ Майкл Карпентер розповів про свої спроби запобігти початку війни між Росією і Україною дипломатичними методами.

«Ми подумали: гаразд, якщо це криза в європейській безпеці, тоді давайте про неї поговоримо. Давайте визначимо російські занепокоєння і подивимося, чи є способи вирішити їх дипломатично», - сказав Карпентер.

Тоді, першого січня 2022 року, Польща почала головувати в ОБСЄ. Тож Карпентер зустрівся з польським міністром закордонних справ Збігнєвом Рау, щоб поговорити про небезпечну ситуацію під кутом дипломатії. Рау запустив процес під назвою «Відновлений діалог про європейську безпеку».

«Росія фактично відмовилася брати участь. І саме тоді стало абсолютно зрозуміло, що Кремль насправді не зацікавлений взагалі в дипломатії. Він схиляється до війни», - пояснив Карпентер.

Він наголосив, що всі так звані російські занепокоєння, про що Москва говорила публічно, були лише «димовою завісою».

«Вони повністю відвернулися від дипломатії, яку ми пропонували в ОБСЄ, від дипломатії, яку пропонували з боку НАТО, а також в двосторонньому порядку. Не було нічого, що можна було б їм запропонувати, тому що вони не хотіли навіть говорити», - сказав американський дипломат.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі