Більшість європейців підтримують надання допомоги Україні та запровадження санкцій проти РФ — опитування

Поділитися
Також європейці підтримують шлях України до європейської інтеграції.

Європейці продовжують підтримувати Україну та українців на тлі вторгнення РФ, свідчать результати опитування Flash Eurobarometer.

86% респондентів схвалюють те, що ЄС продовжує надавати гуманітарну підтримку людям, які постраждали від війни, 77% погоджуються приймати в ЄС людей, які рятуються від війни, 71% підтримують запровадження економічних санкцій проти Росії. 

Близько двох третин європейців, 67% і 65% відповідно, вважають, що ЄС повинен підтримувати шлях України до європейської інтеграції та її інтеграцію у єдиний ринок. 65% респондентів виступають за фінансову та економічну підтримку України, а 57% вважають, що ЄС повинен продовжувати закупівлю та постачання військового обладнання для України, а також навчання українських військових.

Переважна більшість європейців вважає, що війна РФ проти України демонструє необхідність для ЄС гарантувати свою енергетичну та економічну безпеку (85%), а також посилити військову співпрацю між державами-членами (75%), продовжуючи при цьому демонструвати солідарність з Україною (71%).

Крім того, опитування Flash Eurobarometer демонструє переважну підтримку європейцями заходів, вжитих протягом останнього року для захисту споживачів і компаній від волатильності цін на енергоносії, а також дій, спрямованих на зміцнення енергетичної безпеки та "зеленого" переходу. Це підтверджує широкий консенсус серед громадян ЄС на користь стимулювання промисловості чистих технологій для підвищення конкурентоспроможності, а також дій ЄС, вжитих у відповідь на вторгнення Росії в Україну.

86% вважають, що протягом останнього року було важливо вжити заходів на європейському рівні, щоб обмежити безпосередній вплив зростання цін на енергоносії на споживачів та компанії. Понад вісім з десяти опитаних дотримуються такої думки щодо сприяння сталому використанню природних ресурсів (86%), сприяння спільній закупівлі газу державами-членами ЄС для безпеки постачання (82%), розбудови партнерських відносин з іншими глобальними гравцями, такими як Велика Британія, США, Японія та Австралія (81%), зменшення надмірної комерційної залежності від таких країн, як Росія чи Китай (80%) та підвищення конкурентоспроможності європейської індустрії чистих технологій (80%).

Заходи ЄС, спрямовані на прискорення цифрової трансформації з одночасним захистом споживачів і підвищенням стійкості економіки ЄС, важливими вважають 77% і 76% респондентів відповідно.

Що стосується майбутніх дій, 86% заявили, що газові сховища в ЄС повинні бути заповнені, щоб уникнути ризику дефіциту, 85% - що ЄС повинен стимулювати виробництво чистих технологій в країнах-членах, а 79% опитаних заявили, що заходи ЄС повинні бути спрямовані на скорочення енергоспоживання. 75% респондентів вважають, що блок повинен фінансувати спільні оборонні проекти для розвитку стратегічних оборонних можливостей і технологій.

Респондентів також запитали про низку цінностей, які найкраще втілюються ЄС та в інших країнах світу. Близько половини опитаних вважають, що ЄС найкраще втілює "повагу до основних прав і цінностей" (53%), "соціальну рівність і добробут" (50%), "толерантність і відкритість до інших" (49%) і "мир" (48%), за якими слідують "солідарність з країнами в ЄС і за його межами" (46%), а також "повага до природи і захист клімату та навколишнього середовища" (45%). 

Опитування Flash Eurobarometer щодо викликів та пріоритетів ЄС у 2023 році було проведене у 27 країнах-членах блоку з 24 по 31 серпня 2023 року. 26 514 громадян ЄС були опитані онлайн.

Раніше повідомлялося, що переважна більшість європейців виступали за допомогу Україні, згідно з результатами опитування Eurobarometer, проведеного у травні-червні. Більшість опитаних громадян (64%) були згодні з політикою фінансування закупівель та постачання зброї Україні.

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі