Бельгія передасть Україні 300 бронеавтомобілів і три мінні тральщики

Поділитися
Бельгія передасть Україні 300 бронеавтомобілів і три мінні тральщики © Getty Images
Також країна планує допомогти з артилерійськими боєприпасами.

Бельгія готує пакет військової допомоги для України на 412 мільйонів євро, у який увійде 300 броньованих автомобілів Lynx LMV виробництва IVECO і три мінні тральщики, для протистояння російській агресії.

Нова ініціатива військової допомоги BELEUX, спрямована на посилення військового потенціалу України, реалізується Бельгією спільно з Нідерландами, пише Shephard Media.

Країни забезпечать навчання українських моряків на кораблях-міношукачах, а також проведуть спільну закупівлю розвідувальних дронів, уточнює видання ArmyRecognition.

Упродовж 2024 року Брюссель пообіцяв надати Україні 611 мільйонів євро військової допомоги. Близько половини цієї суми виділили на додаткові артилерійські боєприпаси.

Машина Iveco LMV – це армійський багатоцільовий позашляховик із броньованим корпусом. Маса машини в базовій комплектації становить 7 тонн, максимальна швидкість – 130 км/год, запас ходу – 600 км. Він відомий своєю універсальністю, мобільністю та адаптивністю до різних місцевостей. Lynx має захист від мін та вогню зі стрілецької зброї. Автомобіль може долати броди глибиною до 0,85 метри та стінки висотою у 0,5 метра.

Getty Images

Корабель Narcis (M923) був спущений на воду в 1990 році. Розроблені наприкінці 20-го століття, ці судна спеціалізуються на виявленні і знешкодженні мін у морі. Вони оснащені складними гідролокаційними системами для виявлення мін і використовують різні методи, зокрема дистанційно керовані пристрої, для нейтралізації загроз.

Getty Images

Раніше Нідерланди оголосили про виділення нового пакету військової допомоги для України, у який увійдуть швидкі гумові та патрульні катери.

Нагадаємо, у грудні 2023 року міністр оборони Британії Грант Шаппс оголосив, що Україна отримає два тральщики Sandown. Єдиним призначенням кораблів цього класу є пошук і знищення морських мін за допомогою дистанційно керованих пошукових апаратів.

Утім Туреччина заявила, що відповідно до статті 19 Конвенції Монтре закрила протоки Босфор і Дарданелли, тому британські кораблі не зможуть потрапити в українські порти до закінчення війни. Там зазначили, що таке рішення «дозволяє запобігти ескалації в Чорному морі».

Згодом речник ВМСУ Дмитро Плетенчук зауважив, що у рішенні Туреччини «немає зради», тому що такими є міжнародні правила і Україна навіть не подавала запит на проходження цих кораблів через протоки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі