Аудитори США можуть поїхати в зону бойових дій в Україні, щоб перевірити використання допомоги – WSJ

Поділитися
Аудитори США можуть поїхати в зону бойових дій в Україні, щоб перевірити використання допомоги – WSJ Фото ілюстративне © Посольство США в Україні
У Штатах визнали складність моніторингу надходжень грошей і зброї в нашу державу.

Сполучені Штати Америки мають намір відправити своїх аудиторів і слідчих безпосередньо в зону бойових дій на території України, щоб посилити нагляд за використанням військової та економічної допомоги, наданої нашій державі для протистояння російському вторгненню. Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на високопоставлених чиновників США, які контролюють понад 110 мільярдів доларів підтримки для України.

Американські інспектори Міністерства оборони, Державного департаменту й Агентства з міжнародного розвитку розповіли виданню, що поки не помічали жодних серйозних порушень щодо допомоги, переданої Україні. Водночас, у Вашингтоні визнали певні труднощі в моніторингу за потоком озброєнь і грошей для Києва.

Співрозмовники видання пояснили, що раніше їм вдавалося віддалено виконувати важливі наглядові завдання за участі співробітників у США, Польщі й Німеччині. Однак, після візиту американських аудиторів в столицю України минулого місяця інспектори планують наполягати на переміщенні частини зі 177 аудиторів і слідчих на місця на території нашої країни.

"Я думаю, ми були доволі креативними і нестандартними, орієнтованими на майбутнє в нагляді, який ми змогли проводити до цього часу. Але справжній комплексний, надійний контроль неможливо вести дистанційно. Чим ближче ми будемо, тим більш комплексним буде нагляд", – зазначила в.о. заступника генерального інспектора USAID Ніколь Ангарелла.

У WSJ додали, що чиновники трьох згаданих органів відповідальні, зокрема, за те, щоб американська зброя не перенаправлялася, гроші платників податків не розкрадалися, а сама програма підтримки Києва працювала належним чином.

Додаткові проблеми створюють і самі обсяги та швидкість надання підтримки Україні з боку США, що призводить до більших вимог до роботи генеральних інспекторів та їхніх команд. Адже зазвичай вони працювали в помірному темпі, публікуючи лише звіти за місяці або роки після того, як урядові гроші були витрачені.

"Це неймовірно великий обсяг допомоги, який надходить одному уряду або з однією метою за дуже короткий час. Будь-яке шахрайство, марнотратство, зловживання, які можуть відволікти це фінансування від його цільового призначення, створюють загрозу для подальшого безперервного потоку цієї допомоги", - додала заступниця генерального інспектора Держдепартаменту Діана Шоу.

The Wall Street Journal також нагадало, що адміністрація президента Джо Байдена зменшила кількість урядового персоналу в посольстві США в українській столиці з міркувань безпеки.

Нагадаємо, минулого місяця в Україні працювали аудитори зі Сполучених Штатів, щоб переконатися, що надана Україні військова допомога використовується за призначенням. Також було відкрито спеціальну гарячу лінію для повідомлень про корупцію та інші порушення у сфері оборонної підтримки Києва.

Згодом стало відомо, що Мінфін США не виявив жодних ознак зловживання виділеними для допомоги Україні коштами.

США створили безпрецедентну систему контролю над фінансовою допомогою, що виділяється Україні. Як працюватиме новостворений інститут моніторингу та розслідувань, пояснює Сергій Козьяков у тексті "Слідчі та аудитори «Могутньої трійки» проти української корупції".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі