Американська та британська розвідки порахували втрати росіян у травні: цифри вражають

Поділитися
У травні Росія втрачала більше солдатів, ніж будь коли.

Травень став особливо смертоносним місяцем для російської армії в Україні, свідчать дані  американських, британських та інших західних розвідувальних служб, пише The  New York Times. Щодня Росія втрачала пораненими або вбитими в середньому понад 1000 військових.

Але, незважаючи на втрати, Росія набирає від 25 до 30 тисяч нових солдатів щомісяця — приблизно стільки ж, скільки залишають поле бою, заявили офіційні особи США. Це дозволяє їй продовжувати відправляти нові  й нові  хвилі військ, сподіваючись  прорвати лінії оборони України.

Така тактика "м’ясних штурмів" дозволила Росії втілити одну з цілей Владіміра Путіна – створити буферну зону вздовж кордону, щоб ускладнити українцям завдання ударів вглиб країни, пише видання.

Цей підхід також виявився ефективним, приносячи російській армії перемоги в Авдіївці та Бахмуті на сході України. Але українські та західні офіційні особи кажуть, що ця тактика була менш успішною цієї весни, коли Росія намагалася захопити Харківщину. Зрештою, українським захисникам вдалося зупинити навалу.

“Президент Путін і Москва справді намагалися досягти великих успіхів, прорвати лінію фронту цієї весни. Вони спробували, але не змогли. Вони заробили дуже мало, і сплатили дуже високу ціну”, — сказав Єнс Столтенберг, генеральний секретар НАТО в інтерв’ю The New York Times.

Втрати росіян різко збільшувалися і раніше, особливо під час штурму Авдіївки та Бахмута. Але штурм цих міст розтягнувся на кілька місяців. Наступ у травні, як за межами Харкова, так і вздовж східного фронту, включав більш інтенсивні періоди російської хвилі атак. Аналітики британської військової розвідки заявили, що втрати Росії в травні, які вони оцінюють у середньому 1200 на день, були найвищими за весь час війни.

Російські військові повідомляють в Telegram, що їхні підрозділи несуть великі втрати через українські безпілотники, кулеметний вогонь і артилерійські обстріли.

Використання Росією піхоти у таких атаках відображає одну з її переваг у війні: її населення є значно більшим, ніж у України, і це дає їй більший резерв потенційних мобілізованих.

Однак новобранці, яких Росія відправляє на фронт для поповнення втрат, погано підготовлені, що обмежує здатність Москви формувати більш боєздатні підрозділи – і також збільшує втрати.

Міністр оборони США Ллойд  Остін нещодавно заявив, що відтоді, як Путін почав повномасштабне вторгнення в лютому 2022 року, його армія втратила щонайменше 350 тисяч військових вбитими, або пораненими. Британські оцінки свідчать про кількість убитих і поранених росіян у понад 500 тисяч осіб.

Американські оцінки втрат у війні ґрунтуються на супутникових знімках, перехопленнях, повідомленнях у соціальних мережах і ЗМІ, а також на офіційних повідомленнях Росії та України. Однак оцінки різняться навіть всередині уряду США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі