Україна нарощує виробництво дронів та розширює операції на території РФ – Зеленський

Відео
Поділитися
 Україна нарощує виробництво дронів та розширює операції на території РФ – Зеленський © https://www.president.gov.ua/
Зеленський підтвердив присутність ЗСУ у Бєлгородській області.

Президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні повідомив про ключові результати чергової Ставки Верховного Головнокомандувача. Основну увагу було приділено темі безпілотних технологій — Україна суттєво нарощує виробництво дронів усіх типів, включно з «мавіками», дальнобійними апаратами та наземними роботизованими платформами.

«Нам потрібне постійне, стабільне зростання виробництва і постачання у війська всіх компонентів безпілотного сегмента. На цей рік у нас хороші перспективи», — заявив Зеленський.

Окремо президент відзначив прорив у сфері дронів з оптоволоконною системою управління. З початку 2025 року з’явилося понад 20 сертифікованих моделей таких дронів, і вже 11 українських підприємств налагодили їх серійне виробництво.

«Я поставив завдання – укласти максимальну кількість контрактів. Ми маємо досягти найбільших можливих масштабів постачання таких дронів нашим Силам оборони», – підкреслив президент.

Також, за словами Зеленського, позитивна динаміка спостерігається й у виробництві так званих «дипстрайків» — далекобійних ударних засобів. Хоча точні цифри залишаються засекреченими, президент запевнив, що цього року Україна забезпечить необхідний обсяг для ЗСУ.

Окрему доповідь під час Ставки зробив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Він поінформував про ситуацію на фронті, зокрема щодо української присутності на території Курської та Бєлгородської областей Росії.

«Ми продовжуємо активні дії у прикордонних районах ворога. Це абсолютно справедливо – війна повинна повертатися туди, звідки вона прийшла», – наголосив Зеленський.

За його словами, операції на Курщині дозволили зменшити тиск росіян на інших напрямках, особливо на Донеччині. Військові працюють як по лінії державного кордону, так і в «сірій зоні» й безпосередньо в глибинах території ворога. Президент відзначив хоробрість українських бійців, завдяки яким вдалося зруйнувати логістичні ланцюги ворога та стримати наступальні зусилля РФ.

«Наша головна мета незмінна — захист нашої землі та наших громад, особливо на Сумщині й Харківщині», – підсумував Зеленський.

"І ще - Бєлгородська область. Активні дії цими днями - 225-й штурмовий полк. Молодці, хлопці! Пишаюся кожним і кожною, хто б’ється заради України!", - додав президент.


Водночас, як повідомлялося, росіяни просунулися в Курській та Сумській областях: в ЗСУ оцінили вірогідність масштабного вторгнення.
 
 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі