Заступник глави Мінфіну США відвідав Туреччину: говорив про санкції проти Росії та ХАМАС

Поділитися
Заступник глави Мінфіну США відвідав Туреччину: говорив про санкції проти Росії та ХАМАС © скриншот видео Youtube
США стурбовані «фінансовими зв'язками» Туреччини з ХАМАС.

Заступник міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки Браян Нельсон заявив, що Вашингтон "глибоко стурбований" роллю Туреччини в полегшенні доступу ХАМАС до міжнародного фінансування. Це підкреслює те, як війна у Секторі Гази підживлює напруженість між союзниками по НАТО, пише FT.

За словами Нельсона, занепокоєння викликає той факт, що Туреччина історично відігравала важливу роль у наданні угрупованню доступу до фінансування.

"Ми глибоко стурбовані здатністю ХАМАС продовжувати збирати кошти або знаходити фінансову підтримку для своїх операцій для потенційних майбутніх терористичних атак тут, у Туреччині", - сказав Нельсон на брифінгу в Стамбулі у четвер, 30 листопада.

Попередження Нельсона підкреслює, що криза між Ізраїлем і ХАМАС вбиває клин між Вашингтоном і Анкарою. США рішуче підтримують право Ізраїлю на самооборону і прагнуть перекрити доступ ХАМАС до фінансування. Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, навпаки, різко виступив проти Ізраїлю.

Нельсон заявив, що фінансування для ХАМАС надходило здебільшого через фінансову підтримку Ірану, інвестиційний портфель та збір коштів від міжнародних благодійних організацій.

За словами Нельсона, США не виявили додаткових грошей ХАМАС, які б проходили через Туреччину з 7 жовтня, але країна відігравала "помітну роль у [минулих] потоках збору коштів, і ХАМАС намагатиметься скористатися цим".

Минулого місяця США запровадили санкції проти трьох осіб, які, за їхніми словами, є представниками ХАМАС у Туреччині і допомагають керувати інвестиційною мережею бойовиків. Раніше Мінфін США запроваджував санкції проти турецької інвестиційної компанії з нерухомості, яка, за даними Штатів, перебувала під контролем ХАМАС.

Нельсон сказав, що, хоча публічна підтримка ХАМАС з боку Ердогана робить малоймовірним те, що Туреччина приєднається до американських санкцій проти угруповання, Вашингтон очікує, що Анкара використає власні повноваження для арешту коштів ХАМАС через здатність бойовиків до терористичної діяльності.

Нельсон також висловив турецьким колегам занепокоєння тим, що Росія отримує через Туреччину доступ до деталей західного виробництва для своєї військової машини.

Financial Times раніше писала, що торгівля Туреччини цими товарами, включаючи мікрочіпи і оптичні приціли, з Росією і ймовірними посередниками різко зросла з початку повномасштабної війни РФ проти України, що викликало глибоке розчарування США та інших союзників, включаючи ЄС і Велику Британію.

"На жаль, за останні 18-24 місяці ми спостерігаємо шестикратне збільшення реекспорту цих компонентів подвійного призначення, що викликають найбільше занепокоєння, через Туреччину", - сказав Нельсон, додавши, що США прагнуть використовувати всі можливості, щоб впоратися з цим викликом.

Штати вже запровадили санкції проти кількох компаній, які, за їхніми словами, причетні до реекспорту або транспортування високопріоритетних товарів для озброєння.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган підтримав ХАМАС, відмовляючись назвати цю організацію терористичною, та виступив проти Ізраїлю. Що змушує Ердогана бути таким ненависником Ізраїлю і чи щира ця позиція? Про те, яку мету ставить перед собою Ердоган, розкручуючи антиізраїльську та пропалестинську істерію в своїй країні, читайте в статті В’ячеслава Ліхачова “Що стоїть за антиізраїльською риторикою Ердогана?”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі